به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب : ۲۶۴۵۹۸

بازیگر چاقو در آب رومن پولانسکی از دنیا رفت

بازیگر چاقو در آب رومن پولانسکی از دنیا رفت
گروه فرهنگی: زیگمونت مالانوویچ بازیگر لهستانی که بیشتر برای حضور در فیلم مشهور «چاقو در آب» ساخته رومن پولانسکی شناخته می شد، در ۸۳ سالگی درگذشت. زیگمونت مالانوویچ بازیگر لهستانی که بیشتر به واسطه حضور در فیلم «چاقو در آب» اثر رومن پولانسکی و همینطور فیلم های «شکار مگس‌ها» آندری وایدا، «جذام» و «خانه» شناخته می شد، روز یکشنبه ۴ آوریل از دنیا رفت.مالانوویچ فوریه ۱۹۳۸ در روستای کوچکی در ناحیه ویلینیوس (لیتوانی فعلی) بدنیا آمد، او قبل از اینکه از موسسه بازیگری مدرسه فیلم لودز لهستان فارغ التحصیل شود، در تئاتر و سینما فعالیت خود را آغاز کرد.
 
مالانوویچ در طول دوران زندگی اش در بیش از ۵۰ فیلم جلوی دوربین رفت که مهم ترین نقش آفرینی اش به فیلم «چاقو در آب» اولین ساخته رومن پولانسکی کارگردان سرشناس دنیای سینما برمی گردد، او در این فیلم نقش جوانی را بازی می کند که زوج آندری و کریستینا را در تعطیلات آخر هفته شان به صورت اتفاقی همراهی می کند و البته این همراهی موجب بروز چالش هایی در رابطه میان دو کاراکتر اصلی داستان می شود.«چاقو در آب» در سال ۱۹۶۲ اولین فیلم تاریخ سینمای لهستان لقب گرفت که توانست نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی شود، این فیلم همینطور تنها اثر زندگی پولانسکی است که در کشور لهستان فیلمبرداری شده است.زیگمونت مالانوویچ هنگام مرگ ۸۳ سال داشت.
برچسب ها: سینمای جهان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *