به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۹:۰۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : ۲۶۴۸۵۹

معنای مخفی پشت رنگ‌های مختلف چیست؟

معنای مخفی پشت رنگ‌های مختلف چیست؟
گروه جامعه: رنگ‌های مختلف می‌توانند احساسات متفاوتی را در ما ایجاد کنند. از این رو می‌توان گفت که هرکدام از آنها معنای خاص خودشان را دارند و می‌توانند چیزهای مختلفی را بدون استفاده از کلمات به ما بگویند.یکی از جاهایی که ما به شکل ویژه ای با رنگ ها و معنای پشت آنها مواجه می شویم در فیلم ها می باشد. فیلم سازان تلاش می کنند تا با رنگ های مختلف احساسات متنوعی را در ما القا کنند.ما در سایت طلا تلاش کرده ایم تا معانی مختلف پشت رنگ ها را به شما نشان دهیم. همچنین عکس هایی از فیلم های مختلف که از این رنگ ها برای القای احساسات استفاده شده است را نیز با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.
 
1. قرمز
رنگ قرمز عموما همراه با یک مفهوم مثبت مانند عشق یا علاقه است. برای مثال در فیلم او (Her) ما می بینیم که شخصیت اصلی لباس قرمز پوشیده است و همچنین دیوار ها و صحه نمایش نیز شامل طیفی از رنگ قرمز هستند.در کنار این مفهوم مثبت، قرمز همچنین می تواند نماد مفهوم منفی خطر، خشم و خشونت باشد. برای مثال در فیلم ادیسه فضایی با رنگ قرمز خطر به ما نشان داده می شود.

2. زرد
رنگ زرد در جنبه مثبت خود معنای شادی، خوشبختی، انرژی و حتی معصومیت کودکانه دارد. برای مثال در فیلم قلمرو طلوع ماه به خوبی از این معنای رنگ زرد استفاده شده است.از طرف دیگر و در معنای منفی رنگ زرد، می تواند معنای حسادت، خیانت و بیماری را نیز منتقل کند. در فیلم بردمن ما با این موضوع مواجه هستیم که پس زمینه و رنگ زرد موها در این فیلم احساسات منفی را افزایش می دهد.

3. سبز
رنگ سبز نمادی از سلامتی، جوانی و استقامت است. در فیلم جاذبه ما با شخصیت اصلی این فیلم مواجهیم که از آب بیرون آمده و در برابر سختی ها استقامت می کند.اما از طرف دیگر طیفی از رنگ سبز می تواند فضایی ناامن، بیمارگونه و پر از خطر را مشاهده کنیم. به طور معمول ما در سینما با این نوع از رنگ سبز مواجهیم همانگونه که در پایان سه گانه ماتریکس با آن مواجه شدیم.

4. آبی
آبی به طور معمول رنگ آرامش خوانده می شود. این رنگ می تواند ایمان، قناعت، وفاداری، هماهنگی و اعتماد را نشان دهد. در فیلم ترومن به خوبی ما با این رنگ مواجهیم. هنگامی که شخصیت اصلی بالاخره راهی برای ورود به دنیای حقیقی را پیدا می کند.اما در مقابل رنگ آبی می تواند فقدان احساسات و سردی را نیز نشان دهد. در فیلم قلمرو طلوع ماه، این رنگ در مقابل رنگ زرد قرار گرفته و یک شخصیت منفی را می سازد.