>> حضور ۲مستند ازآرمان قلی‌پور درجشنواره ایتالیایی - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ساعت ۱۸:۱۴
کد مطلب : ۲۶۵۶۴۷

حضور ۲مستند ازآرمان قلی‌پور درجشنواره ایتالیایی

حضور ۲مستند ازآرمان قلی‌پور درجشنواره ایتالیایی
گروه فرهنگی: مستندهای «فرزندان خونیار» و «چامون» به کارگردانی آرمان قلی‌پور دشتکی به شصت و نهمین جشنواره ترنتو ایتالیا راه یافتند. جشنواره ترنتو ایتالیا که قدیمی‌ترین فستیوال مربوط به فیلم‌هایی با موضوع فرهنگ کوهستان است از سال ۱۹۵۲ تاکنون هرساله میزبان فیلم‌هایی با این محتوا از سراسر جهان می‌شود.«فرزندان خونیار» و «چامون» در کنار ١٠ مستند دیگر از کشورهای مختلف به رقابت خواهند پرداخت.مستند «فرزندان خونیار» روایت دو برادر و دو خواهر بالای ٧٠ سال است که تاکنون ازدواج نکرده‌اند و مردم روستا آن‌ها را طلسم شده و نفرین شده می‌پندارند… این مستند پیش از این نامزد بهترین مستند کوتاه هجدهمین جشنواره مستند بیگ اسکای آمریکا شده بود و همچنین تندیس بهترین مستند و تدوین سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران را کسب کرد.
مستند «چامون» هم با موضوع کوچ عشایر در سایه کرونا اولین حضور بین المللی خود را تجربه می‌کند. این مستند منتخب بخش نیمه بلند چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت» بود.
برچسب ها: آرمان قلی‌پور
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *