به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۹:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ساعت ۰۸:۳۷
کد مطلب : ۲۶۵۶۸۲

بخشش زنی که در آستانه قصاص بود

بخشش زنی که در آستانه قصاص بود
گروه حوادث: زنی جوان که 10سال قبل شوهرش را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود با بخشش اولیای دم از مجازات مرگ گریخت و به زندگی بازگشت.صبح 23مرداد سال 90صاحب یک دامداری در روستای کلاته ورامین وقتی به دامداری‌اش رفت با جسد نگهبان که زیر علوفه‌ها افتاده بود روبه‌رو شد و پلیس را خبر کرد. نگهبان دامداری مردی بود 36ساله که بر اثر خفگی جانش را از دست داده بود. وی به همراه همسر و دخترش در دامداری زندگی می‌کرد.

ماموران از همان ابتدا متوجه رفتارهای مرموزانه همسر مقتول شدند و در ادامه دریافتند که آنها از مدتی قبل با هم اختلاف داشتند. همین کافی بود تا زن جوان بازداشت شده و در بازجویی‌ها راز قتل شوهرش را برملا کند.زن 32ساله مدعی شد که قصد جدایی از همسرش را داشته است اما او حاضر به جدایی نبود. به همین دلیل روز حادثه نقشه جنایت را اجرا کرد. وی گفت: 8سال پیش با همسرم ازدواج کردم. اوایل زندگی خوبی داشتیم و حدود یک‌سال‌و‌نیم بعد هم صاحب دختری شدیم، اما خوشی ما دوام زیادی نداشت چرا که شوهرم از طریق دوستان خلافکارش در دام اعتیاد گرفتار شد. هرچه پول درمی‌آورد خرج مواد می‌کرد تا جایی که مجبور شدیم در دامداری زندگی و کار کنیم.

وی ادامه داد: اختلاف من و همسرم همچنان ادامه داشت و او حاضر نبود مواد را ترک کند. به‌خاطر هر موضوع کوچکی دعوا راه می‌انداخت و این اواخر حتی دخترم را هم کتک می‌زد. او چند روز قبل از حادثه بر سر مسئله‌ای کوچک دخترم را با سیم و کابل کتک زد و وقتی مانعش شدم با چکمه ضربه‌ای به سرم زد.دیگر نمی‌توانستم این وضعیت را تحمل کنم و راهی دادگاه شدم و از شوهرم شکایت کردم. حتی درخواست طلاق دادم، اما شوهرم وقتی متوجه این موضوع شد مرا تهدید کرد و گفت طلاقم نمی‌دهد و اگر هم طلاق بدهد هرگز اجازه نمی‌دهد دخترم را ببینم.

زن جوان درخصوص جزئیات جنایت گفت: روز حادثه از دوستم که به دیدن من آمده بود مقداری قرص خواب آور گرفتم و در قهوه حل کردم. وقتی شوهرم آن را خورد دچار سرگیجه شد. تا اینکه برای سرکشی به دام‌ها از خانه خارج شد، اما در میان راه روی علوفه‌ها افتاد. من هم با طناب بسته‌بندی یونجه او را خفه کردم و پس از آن جسد را در میان علوفه‌ها مخفی کردم.این زن پس از محاکمه در شعبه 113دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد و حکم به تأیید قضات دیوان عالی کشور رسید. پس از آن پرونده برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده و شمارش معکوس برای قصاص این زن شروع شد. او پیش از این 2 بار پای چوبه دار رفته بود، اما درست لحظه‌ای که طناب دار دور گردنش افتاده بود با التماس از اولیای دم خواسته بود تا او را ببخشند.

در واپسین لحظات بود که دل اولیای دم به رحم آمد و به زن جوان مهلت دادند. با اجرا نشدن حکم قصاص، زن محکوم به قصاص به زندان بازگشت و رایزنی‌ها برای گرفتن رضایت از اولیای دم با تلاش تیم واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران آغاز شد. درحالی‌که پرونده پیش روی حمیدرضا کیاستی نیا، قاضی شعبه دوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران بود و تلاش‌ها ادامه داشت، سرانجام اولیای دم چند روز قبل در دادسرا حاضر شدند و زن محکوم به قصاص را بخشیدند.اولیای دم به‌خاطر رضای خدا و دختر قاتل حاضر به گذشت شدند. به این ترتیب زن مجرم که 10سال از عمرش را پشت میله‌های زندان گذرانده با بخشش اولیای دم از قصاص رهایی یافت و به‌زودی از زندان آزاد خواهد شد.
مرجع : روزنامه همشهری
برچسب ها: قصاص بخشش
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *