به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۰:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب : ۲۶۵۶۸۷

ازاخراجی‌های استراماچونی تااخراجی‌های مجیدی

ازاخراجی‌های استراماچونی تااخراجی‌های مجیدی
گروه ورزشی: برخی معتقدند اخراج محمد دانشگر به ضرر استقلال می‌شود و مجیدی در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا به دانشگر نیاز داشت ولی مجیدی گربه را دم حجله کشت تا درس عبرتی برای دیگران باشد. با این حال آیا تصمیم مجیدی به ضرر اسقلال است؟

اخراج محمد دانشگر از استقلال بعد از سفر این تیم به عربستان قطعی شد اما تصمیم مجیدی پیامدهایی را به همراه داشت. مدافع گلزن استقلال از گذشته با مجیدی اختلاف پیدا کرده بود و سال گذشته به دلیل برخورد نامناسب دانشگر با وریا این بازیکن جریمه شد. اختلاف مجیدی و دانشگر بعد از دعوای او با فرشید اسماعیلی درون زمین بالا گرفت و این بار برای همیشه دانشگر از تیم خط خورد و تا پایان فصل بدون تیم باید به کارش ادامه دهد. برخی معتقدند این اخراج به ضرر استقلال می‌شود و مجیدی در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا به دانشگر نیاز داشت ولی مجیدی گربه را دم حجله کشت تا درس عبرتی برای دیگران باشد. با این حال آیا تصمیم مجیدی به ضرر اسقلال است؟

آندره‌آ استراماچونی مربی محبوب آبی‌ها همان ابتدای حضورش در یک تصمیم شجاعانه آرمین سهرابیان و روح‌الله باقری را از تیم اخراج کرد. درگیری این دو بازیکن با رضا کریمی جوان در یک بازی دوستانه دلیل تصمیم سختگیرانه استرا بود و هر سه اخراج شدند ولی با همین تصمیم او نشان داد با کسی در تیم شوخی ندارد و باید بازیکنان تابع قوانین سرمربی باشند. استرا با این تصمیم مجبور شد به عارف غلامی جوان بازی دهد اما از تصمیم خود عقب نکشید و از داشته‌هایش یک مدافع ملی‌پوش ساخت.

بهترین نمونه برای اخراج یک بازیکن بزرگ کنار گذاشتن رامین رضاییان توسط برانکو بود. سرمربی کروات پرسپولیس در میانه نیم‌فصل دوم رامین را از تیم اخراج کرد و با صادق محرمی جوان به قهرمانی لیگ برتر رسید. صادق حالا در تیم معتبر دینامو زاگرب کرواسی بازی می‌کند و جلوتر از رضاییان به تیم ملی دعوت می‌شود تا برانکو ثابت کند این مربی است که باعث نتیجه گرفتن تیم می‌شود و بازیکنان در رتبه بعدی قرار دارند.کنار گذاشتن دانشگر و باقری توسط مجیدی شاید در نگاه اول به ضرر استقلال باشد که نیست اما حداقل باعث می‌شود دیگر بازیکنان جدی‌تر کار کنند. تصمیمی که فکری هم می‌توانست بگیرد و با اخراج چند بازیکن فرصت کم‌کاری به شاگردانش را ندهد. با این حال هنوز باید منتظر ماند و دید مجیدی می‌تواند از تصمیم خود در زمین بازی دفاع کند و یا جای خالی دانشگر کار دست استقلالی‌ها خواهد داد؟
مرجع : خبر ورزشی
برچسب ها: استقلال