به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۲۶۵۷۱۳

دردسرگل‌محمدی در آستانه لیگ قهرمانان آسیا

دردسرگل‌محمدی در آستانه لیگ قهرمانان آسیا
گروه ورزشی: حالا در شرایطی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌شود که باز هم یحیی گل محمدی مدافع چپ ثابت خودش را در اختیار ندارد.دفاع چپ سرخ پوشان در دو بازی رفت و برگشت مقابل سایپا و همچنین دیدار با تراکتور و ذوب آهن از داوران کارت زرد دریافت کرد. با توجه به استعلام مدیران تیم پرسپولیس از سازمان لیگ، او نتوانست در بازی با تیم خوزستانی به زمین برود. در غیاب آقایی یک چپ پای دیگر یعنی علی شجاعی در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت و بازی کرد.حالا در شرایطی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌شود که باز هم یحیی گل محمدی مدافع چپ ثابت خودش را در اختیار ندارد.
 
تیم فوتبال پرسپولیس ایران با تیم‌های الوحده امارات، گوای هند و الریان قطر همگروه است و بازی های نسبتا حساسی پیش روی دارد اما دراین میان با توجه به مثبت شدن تست کرونای سعید آقایی، یحیی گل محمدی و کادرفنی او باید به دنبال بازیکن جدیدی باشند.وحید امیری و علی شجاعی ۲ بازیکنی هستند که می‌توانند در پست دفاع چپ بازی کنند. شجاعی و امیری پیش از این در پست دفاع چپ بازی کردند و سابقه بازی در این پست را دارند.

با این وجود از هند خبر می رسد یحیی گل محمدی برای استفاده از یکی از این دو در سمت چپ خط دفاعی دچار تردید شده است. از یک طرف علی شجاعی یک مدافع چپ دفاعی تر است که می تواند حداقل در فاز تدافعی خیال یحیی گل محمدی را راحت کند و از طرف دیگر وحید امیری نفوذی تر است.

امیری چپ پا نفس چاقی دارد و بازیکن دونده ای است که می تواند در فاز تهاجمی عملکرد بهتری داشته باشد اما مشکل این بازیکن ملی پوش ضعف در امور دفاعی است. وحید امیری قدرت سرزنی در دفاع یا مهار مهاجمان حریف و کمترل دریبل آنها را ندارد یا حداقل اینکه دریبل خورتر(!) از علی شجاعی است. به همان نسبت هم علی شجاعی در دفاع کردن قوی تر است و همین موضوع باعث شده است که هنوز سرمربی پرسپولیس مدافع چپ خود را انتخاب نکند.وحید امیری می تواند در خط حمله نیز بازیکن موثری باشد هرچند امید عالیشاه آماده هم مترصد بازی کردن است. اگر امیری در خط دفاع به بازی گرفته شود باز هم یحیی گل محمدی در خط حمله بازیکن دارد.آنالیز دقیق بازی های اخیر الوحده امارات خیلی می تواند به انتخاب یحیی گل محمدی کمک کند. از آنجایی که الوحده امارات (اولین حریف پرسپولیس) با بازی پلی آف به لیگ قهرمانان صعود کرده است بنابراین فیلم مسابقات این تیم دیرتر به دست آنالیزورهای پرسپولیس رسیده و مشغول بررسی آن شده اند.
برچسب ها: پرسپولیس