به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب : ۲۶۵۷۸۲

10 کالای عمده صادراتی ایران چه بود؟

10 کالای عمده صادراتی ایران چه بود؟
گروه اقتصادی: جزئیات آمارهای تجارت خارجی ایران نشان می‌دهد اقلام عمده صادراتی ایران به ترتیب بنزین، گاز طبیعی مایع شده، پلی اتیلن با چگالی کمتر از 94 درصد، متانول، پسته، پروپان مایع شده، شمش فولاد، پلی اتیلن با چگالی بیشتر از 94 درصد، سایر روغن ها و قیر نفت است.براساس آمارهای گمرک، ارزش 10 قلم کالای عمده صادراتی بیش از 13.7 میلیارد دلار بوده که سهم آن از کل رقم صادرات 34.9 میلیارد دلاری به بیش از 39 درصد می‌رسد. اقلام عمده صادراتی در سال 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل خود کاهش 14 درصدی دارد.در سال گذشته ایران توانست 1.1 میلیارد دلار پسته صادر کند که نسبت به سال 98 به لحاظ وزنی 97.4 درصد و به لحاظ ارزش 55.8 درصد رشد یافته است.

همچنین بیشترین میزان صادرات کشور در سال 99 به مقصد کشورهای چین، عراق، امارات متحده عربی، ترکیه و افغانستان بوده است که بیش از 74 درصد ارزش صادرات ما را تشکیل می دهند. بیشترین کاهش صادرات نیز به ترکیه بود.
برچسب ها: صادرات ایران
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *