>> حضور متهم به کودتا در انظار عمومی - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب : ۲۶۵۸۲۷

حضور متهم به کودتا در انظار عمومی

حضور متهم به کودتا در انظار عمومی
 گروه سیاسی: حمزه بن حسین، ولیعهد سابق اردن یک هفته پس از قرار گرفتن در حبس خانگی به اتهام تلاش برای کودتا در انظار عمومی ظاهر و همراه با ملک عبدالله دوم عازم زیارت از مقبره پادشاه فقید این کشور شد.
با توجه به ممنوعیت پوشش اخبار اختلافات موجود در میان اعضای خاندان سلطنتی اردن، مشخص نیست که حصر خانگی شاهزاده حمزه پایان یافته و او به دلخواه خود در مراسم صدمین سالگرد تاسیس اردن هاشمی شرکت کرده و یا به اجبار نیروهای امنیتی و برای نمایش وضعیت عادی در این کشور به آرامگاه ملک عبدالله اول آورده شده است.
در تصاویر رسمی منتشر شده از این مراسم شاهزاده حمزه در حالی که کت و شلوار و کراوات به تن دارد بر خلاف سایر حاضران که ماسک مشکی بر چهره دارند، ماسک آبی رنگ جراحی به صورت زده است.حکومت اردن هفته پیش شاهزاده حمزه، برادر ناتنی ملک عبدالله دوم را به همراه ۱۸ نفر دیگر به اتهام تلاش برای کودتا بازداشت کرد. شاهزاده حمزه در حصر خانگی قرار گرفت ولی روز دوشنبه با انتشار فایلی صوتی اعلام کرد که با سرپیچی از دستور رئیس ستاد کل ارتش به تماس خود با خارج از حصر ادامه خواهد داد.
عبدالله و حمزه هر دو پسران ملک حسین هستند که قبل از مرگش در سال ۱۹۹۹ حدود نیم قرن بر اردن حکومت کرد. عبدالله دوم پس از پادشاهی، حمزه را به عنوان ولیعهد خود منصوب کرد اما در سال ۲۰۰۴ این عنوان را از او سلب کرد و به پسر بزرگش داد.
برچسب ها: اردن
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *