به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۰۸:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ساعت ۱۵:۴۲
کد مطلب : ۲۶۶۰۶۰

وزرای خارجه گروه ۷ به روسیه هشدار دادند

وزرای خارجه گروه ۷ به روسیه  هشدار دادند
گروه بین الملل:وزرای خارجه گروه اقتصادی جی۷ به روسیه گفته‌اند تنش‌ها در مرز خود با اوکراین را "کاهش دهد".
قدرت‌های جهانی به خاطر الحاق کریمه در سال ۲۰۱۴، مسکو را از گروه سابق جی۸ کنار گذاشتند.هفت وزیر خارجه، از جمله دیپلمات‌های ارشد از آمریکا، آلمان و بریتانیا گفتند "عمیقاً نگران" افزایش نیروهای نظامی روسیه در مرزهای اوکراین و کریمه هستند. در بیانیه گروه هفت آمده است: اقدامات بزرگ‌مقیاس نیروها، بدون اطلاع قبلی، بیانگر فعالیت‌های تهدیدآمیز و بی‌ثبات‌کننده است.
 ارتش اوکراین از کشته شدن یک نظامی دیگر خبر داد و مجموع کشته‌های امسال در درگیری روسیه و اوکراین در مرزهای این کشور، به ۲۸ تن رسید. مسکو اعزام نیرو به مرز خود با کشور همسایه‌اش اوکراین را انکار نکرده، اما تأکید دارد که به دنبال جنگ نیست.کاخ سفید گفته است تعداد سربازان روسی از سال ۲۰۱۴ تاکنون، به بیش‌ترین مقدار رسیده است. تلاش‌های دیپلماتیک برای میانجی‌گری آتش‌بس یا تقویت تفاهم‌نامه موجود مینسک، راه به جایی نبرده‌اند.
سخنگوی "ولودیمیر زلنسکی"، رئیس‌جمهور اوکراین  گفت کی‌یف خواستار مذاکرات با "ولادیمیر پوتین"، رئیس‌جمهور روسیه شده اما پاسخی دریافت نکرده است. اما "دیمیتری پسکوف"، سخنگوی کرملین روز دوشنبه گفت در روزهای اخیر درخواستی از زلنسکی مشاهده نکرده است.مقامات اوکراین گفتند، انتظار می‌رود رئیس‌جمهور اوکراین برای مذاکراتی با "امانوئل ماکرون" در مورد توسعه نظامی روسیه، به زودی به پاریس برود. این در حالی اتفاق می‌افتد که هفته گذشته "آنگلا مرکل"، صدراعظم آلمان در تماس تلفنی با پوتین، خواستار کاهش تنش‌ها بین مسکو و کی‌یف شد.

 
برچسب ها: روسیه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *