>> فقط معجزه می‌تواند تئاتر را از نابودی نجات دهد - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۲:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ساعت ۱۸:۲۷
کد مطلب : ۲۶۶۱۰۱

فقط معجزه می‌تواند تئاتر را از نابودی نجات دهد

فقط معجزه می‌تواند تئاتر را از نابودی نجات دهد
گروه فرهنگی: جواد اینانلو بازیگر تئاتر گفت: آخرین اجرای تئاترم مربوط نمایش «نفر بعد» به کارگردانی فاضل قنادی بود که با شیوع کرونا و تعطیلی سالن‌ها ناتمام ماند. همچنین سال گذشته به دلیل شرایط بد کرونایی با وجود پیشنهادات کاری، نمایش جدیدی را شروع نکردم. در سریال سلمان فارسی به کارگردانی داود میرباقری به عنوان دستیار کارگردان در کنار این تیم حضور داشتم.وی درباره مشکلاتی که با تعطیلی مشاغل به سراغ هنرمندان تئاتر رفته است مطرح کرد: اغلب هنرمندان تئاتر شغل دوم ندارند، به همین دلیل در دوران تعطیلی سالن‌ها با مشکلات زیادی روبرو شده ایم. هیچ ارگانی از اهالی هنر حمایت نمی‌کند؛ بنابراین هنرمندان مجبور به فعالیت در مشاغل دیگر می‌شوند تا بتوانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

اینانلو با اشاره به نقش پیشکسوتان در عرصه هنر تئاتر اظهار کرد: همیشه گفته ام پیشکسوتان چراغ سالن‌های نمایش هستند. وجود این هنرمندان باعث رونق بخشی به سالن‌ها و دلگرمی بازیگران می‌شوند. همچنین بازیگران جوان می‌توانند از تجربیات این بزرگواران استفاده کنند. از سوی دیگر پیشکسوتان نیز می‌توانند از راه‌های مختلف حامی گروه‌های نمایشی باشند؛ اما با حضورشان و تبلیغ کار‌ها در فضای مجازی و حقیقی باعث جذب مخاطب سالن‌ها می‌شوند.

وی درباره حضور سلبریتی‌ها روی صحنه تئاتر عنوان کرد: با حضور سلبریتی‌ها در عرصه تئاتر مخالف نیستم به شرطی که حضور آن‌ها باعث بی عدالتی نشود. مشاهیر باید با حضورشان بار هنری و کیفی نمایش‌ها را بالا ببرند.
این بازیگر تئاتر ادامه داد: زمانی که ستاره سینما در بهترین سالن تئاتر کشور اجرا می‌کند، تعداد زیادی از مردم صرفا به دلیل دیدن هنرمند محبوبشان به سالن‌ها می‌روند. به همین منظور با کمال میل هر مبلغی را برای تهیه بلیت آن نمایش پرداخت می‌کنند. گا‌هی مخاطب برای دیدن بازیگر محبوبش به سالن تئاتر می‌آید و به کیفیت بار هنری نمایش هم کاری ندارند. حال آن که ما شاهد صندلی‌های خالی سالن‌هایی هستیم که به جرات می‌توان گفت به لحاظ کیفی اثرشان سطح بالایی دارد، اما به دلیل نداشتن چهره معروف در جذب مخاطب موفق نبودند.اینانلو در پایان تصریح کرد: تئاتر بهترین روش برای بیان مشکلات و معضلات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است. در نتیجه باید برای تئاتر ارزش قائل شد و از گروه‌های تئاتری حمایت کرد. هنرمندان تئاتر مظلوم‌ترین قشر هنری هستند و امنیت شغلی ندارند. ما تئاتری‌ها از لحاظ مالی نزدیک به خط فقر هستیم؛ بنابراین آینده روشنی در این صنف نداریم مگر اینکه معجزه‌ای شود و این هنر از نابودی نجات پیدا کند.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
برچسب ها: تئاتر