به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۰۹:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب : ۲۶۶۲۱۲

بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری

بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری
گروه جامعه: رئیس پلیس امنیت اقتصادی از بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری و کشف دو فقره تصرف اراضی ملی به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال در استانهای مرکزی کشور خبر داد.به گزارش تسنیم، سردار محمدرضا مقیمی با اعلام خبر بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری در کشور، در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی گزارشات واصله از هموطنان عزیز مبنی بر اینکه برخی از افراد فرصت‌طلب و سودجو از طریق دیوارکشی شبانه و کاشت نهال اقدام به زمین‌خواری و تصرف غیر قانونی اراضی ملی می‌کنند، رسیدگی به این امر در اسرع وقت در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی در استانهای هدف قرار گرفت.
 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: در بررسی‌های میدانی کارآگاهان در دو عملیات جداگانه در استانهای یزد و فارس مشخص شد در استان یزد شخصی با هویت معلوم از طریق جعل اسناد و همکاری چندین نفر به عنوان خریدار و فروشنده، اقدام به خرید و فروش صوری و مکرر املاک کرده تا با جمع‌آوری سلسله مراتب قولنامه و وکالت، دست به اعمال مجرمانه زمین‌خواری به صورت دیوارکشی شبانه بزند و در استان فارس نیز فرد دیگری از طریق غرس نهال اقدام به چنگ‌اندازی به بیت‌المال و تصرف اراضی ملی به صورت غیرقانونی کرده است.

وی تصریح کرد: پس از بررسی اسنادی و هماهنگی قضائی و استعلامات صورت گرفته مالکیت اراضی مورد تصرف به نام اداره منابع طبیعی محرز و در این زمینه 6 متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اراضی موصوف را بیش از 310 میلیارد ریال برآورد کردند، عنوان کرد: در این رابطه 11 هکتار اراضی تصرف شده خلع ید و تحویل اداره منابع طبیعی شد. مقیمی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری خوب هموطنان با پلیس امنیت اقتصادی از آنها خواست که درصورت آگاهی از هرگونه فعالیت اقتصادی مشکوک و غیر مجاز موضوع را به مرکز فوریتهای پلیسی 110 گزارش دهند.
برچسب ها: زمین‌خواری
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *