به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۱:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب : ۲۶۶۲۳۷

چگونه غذا بخوریم تا چاق نشویم؟

چگونه غذا بخوریم تا چاق نشویم؟
گروه جامعه: دکتر ایرینا برگنایا متخصص تغذیه و گوارش توضیح می‌دهد که چگونه باید غذا بخوریم تا آنچه می‌خوریم به اضافه وزن تبدیل نشود.این متخصص تصریح کرد: علاوه بر نوع و مقدار غذایی که می‌خوریم، محیط و وضعیت صرف غذا نیز بر افزایش وزن تأثیر می‌گذارد. اگر افراد هنگام غذا خوردن، به عوامل تحریک کننده خارجی توجه کنند، سریعتر از دیگران دچار اضافه وزن می‌شوند؛ بنابراین شما باید در حالت آرامش کامل غذا بخورید و تلویزیون یا چیز دیگری تماشا نکنید.

او می‌گوید: دیگر نیازی به تماشای تلویزیون یا گوش دادن به موسیقی نیست. فقط در این صورت است که می‌توانیم غذا را بچشیم و طعم خوب آن را حس کنیم و از آن لذت ببریم؛ بنابراین آهسته‌تر و به مقدار مورد نیاز غذا می‌خوریم.
این متخصص توصیه می‌کند: غذا را به صورت ایستاده یا هنگام حرکت نخورید، زیرا در این حالت فرد نمی‌تواند غذا را به خوبی بجود و مجبور می‌شود قطعات زیادی از آن را ببلعد که منجر به افزایش بار معده و روده می‌شود. علاوه بر این، غذا خوردن در حین حرکت باعث حجیم‌تر شدن معده می‌شود.ایرینا برگنایا می‌گوید: هنگام حرکت، فرد احساس سیری نمی‌کند، بنابراین می‌تواند خیلی بیشتر از حد معمول غذا بخورد.