به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ساعت ۱۹:۱۵
کد مطلب : ۲۶۶۳۰۶

گام فرانسه به سوی لغو پروازهای کوتاه

گام فرانسه به سوی لغو پروازهای کوتاه
گروه بین الملل:قانونگذاران در فرانسه در اقدامی برای مقابله با گرمایش زمین، در جهت منع پروازهای کوتاه داخلی در مسیرهایی که امکان سفر با قطار وجود دارد گام برداشتند.
قانونگذاران در روزهای پایان هفته به لایحه ای برای برچیدن خدمات سفر هوایی در مسیرهایی که می توان در کمتر از دو ساعت و نیم با قطار طی کرد رای دادند.
این طرح پیش از آنکه قانونی شود باید به تصویب مجلس سنای فرانسه برسد.خطوط هوایی اطراف جهان در خلال همه گیری ویروس کرونا به شدت ضربه خورده اند، به طوری که وبسایت "فلایت رادار۲۴" گزارش می دهد که شمار پروازها در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل از آن ۴۲ درصد کاهش یافت.طرح تازه در فرانسه می تواند بر سفر میان پاریس و شهرهایی شامل نانتس، لیون و بوردو اثر بگذارد.دولت فرانسه با درخواست هایی برای اعمال محدودیت های حتی شدیدتر روبرو بود."انجمن تغییر اقلیم شهروندان فرانسه" که امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور در سال ۲۰۱۹ ایجاد کرد و ۱۵۰ نفر از مردم عادی عضو آن هستند، پیشنهاد برچیدن سفرهای هوایی که امکان انجام آنها با قطار در کمتر از ۴ ساعت وجود دارد را داده بود.اما در پی اعتراض برخی از مناطق، و خطوط هوایی ایرفرانس-کی ال ام این زمان به ۲.۵ ساعت کاهش یافت.فرانسوا پاپونی، عضو مجلس فرانسه، گفت:این طرح مناسبی نیست.
او گفت: "محیط زیست باید در صدر گزینه ها باشد، اما نباید گزینه های اجتماعی و اقتصادی پیرامون صنعت و فرودگاه ها را فراموش کنیم - این دو مکمل هم هستند."اما گروه یو اف سی-کیو شوازیر که از حقوق مصرف کننده حمایت می کند از قانونگذاران خواست محدودیت چهار ساعته را حفظ کند.
این گروه گفت: "به طور میانگین، دی اکسید کربنی که یک هواپیمای مسافربری در این مسیرها تولید می کند ۷۷ برابر قطار است، هرچند باید گفت قطار ارزان تر است و وقت هدر رفته به ۴۰ دقیقه محدود می شود."این گروه همچنین خواستار "تدابیری برای جلوگیری از بهره برداری اس ان سی اف (شبکه راه آهن ملی فرانسه) از این فرصت برای افزایش مصنوعی قیمت ها یا کاهش افت کیفیت خدمات خط آهن" شد.این اولین بار نیست که چنین تدابیری اتخاذ می شود.خطوط هوایی اتریش سال پیش، بعد از گرفتن مساعدت مالی از دولت با هدف کاهش دی اکسید کربن، یک مسیر هوایی میان وین و سالزبورگ را با خدمات گسترده تر خط آهن جایگزین کرد.

 
برچسب ها: فرانسه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *