به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ ساعت ۰۹:۰۶
کد مطلب : ۲۶۶۳۲۴

بزرگ‌ترین کلاهبردار مالی تاریخ درگذشت

بزرگ‌ترین کلاهبردار مالی تاریخ  درگذشت
گروه جامعه: برنار میداف، سرمایه‌داری که به جرم بزرگ‌ترین عملیات سرمایه‌گذاری کلاه بردارانه در تاریخ به ۱۵۰ سال زندان محکوم شده بود،  در زندانی در آمریکا درگذشت.
 میداف، بورس باز متخلف آمریکایی که به هنگام مرگ ۸۳ سال داشت، متهم بود که با استفاده از «ترفند پانزی»، میلیاردها دلار کلاهبرداری کرده است.در ترفند پانزی، سرمایه‌گذاران سودهایی با نرخ های بسیار بالا دریافت می‌کنند اما در اصل، این پول‌ها از سرمایه گذاران جدید تأمین می‌شود. بنابراین مؤسسه فرضی نیازی به سرمایه‌گذاری ندارد.
سال گذشته وکلای میداف با ارائه اسنادی سعی کردند تا این زندانی ۸۲ ساله را در میانه بیماری همه‌گیر کرونا از زندان آزاد کنند اما درخواست آن‌ها از سوی دادگاه رد شد. وکلای او گفته بودند که او از بیماری پیشرفته کلیوی و سایر بیماری‌های مزمن رنج می‌برد. میداف به هنگام بازداشت در سال ۲۰۰۸ متهم شد که در طول سال‌ها فعالیت در بازار سهام و پول آمریکا و اروپا، ده ها میلیارد دلار را جا به جا کرده است.این بورس باز متخلف اعتراف كرد كه از هزاران مشتری با میلیاردها دلار سرمایه گذاری در سال‌های طولانی كلاهبرداری كرده است.
او در جریان برگزاری اولین جلسه دادگاهش در سال ۲۰۰۹ با ابراز پشیمانی از آنچه که مشتریانش روا داشته، گفت که حاضر است تاوان آن‌ها بپردازد. میداف در نهایت به ۱۵۰ سال زندان و بازگردان اموال محکوم شد.
یک کارشناس منصوب شده توسط دادگاه، بیش از ۱۳ میلیارد دلار از ۱۷.۵ میلیارد دلار تخمین زده شده از ثروت مالباختگان را بازیابی کرد.

 
برچسب ها: کلاه برداری
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *