به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب : ۲۶۶۳۳۰

غنی‌سازی جدی بودن ایران را زیر سوال می‌برد

غنی‌سازی جدی بودن ایران را زیر سوال می‌برد
گروه سیاسی:  وزیر خارجه آمریکا گفت: قصد ایران برای شروع غنی سازی اورانیوم با غلظت ۶۰ درصدی جدی بودن ایران در مذاکرات وین را زیر سوال می‌برد.
آنتونی بلینکن گفت: "ما اعلامیه تحریک آمیز ایران دایر بر قصد این کشور برای شروع غنی سازی ۶۰ درصدی را خیلی جدی می‌گیریم."کشورهای اروپایی حاضر در توافق هسته ای ۲۰۱۵ با ایران، برجام، هم به ایران گفته اند که این گام با احیای این توافق و بازگشت ایران و آمریکا به آن در تضاد است.
 بلینکن گفت: "باید بگویم که این گام، جدی بودن ایران در گفت و گوهای هسته ای را زیر سوال می برد، همانطور که موید اهمیت بازگشت به پایبندی متقابل به برجام است."
هم چنین جن ساکی سخنگوی کاخ سفید  گفت که آمریکا و ایران روز پنجشنبه مذاکرات غیرمستقیم در وین را از سر می گیرند.در پی آنچه به نظر می رسد یک خرابکاری عمده در تاسیسات نطنز در روزهای پایان هفته باشد آینده این گفت و گوها زیر سوال رفته بود.
خانم ساکی گفت: "من چیز دیگری برای گفتن در مورد علت یا ریشه این حملات در پایان هفته ندارم. مباحثات دیپلماتیک، هرچند غیرمستقیم، فردا در وین از سر گرفته می‌شود. می‌دانیم که این فرآیندی طولانی خواهد بود اما مسلما آن را یک نشانه مثبت می‌دانیم."
در این گفت و گوها عمدتا دیپلمات‌های اروپایی نقش واسط را میان ایران و آمریکا بازی می‌کنند.

 
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *