به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۰۸:۵۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب : ۲۶۶۳۵۲

تحریم ۳۰ نهاد و فرد روس توسط آمریكا

تحریم  ۳۰ نهاد و فرد روس توسط آمریكا
گروه بین الملل: ایالات متحده حدود ۳۰ فرد و نهاد روسی را به اتهام مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حمله سایبری به این کشور تحریم كرد.
این تحریم‌ها با اعلام اخراج ۱۰ شهروند روس از ایالات متحده  همراه شده است.این اقدام آمریکا احتمالا به تنش‌های کنونی میان دو کشور شدت بیشتری خواهد بخشید. از زمان روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا، روابط دو رقیب دیرینه به شکلی نه چندان دوستانه پی گرفته شده است.
این در حالی است که  کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که جو بایدن در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین به او پیشنهاد کرده ملاقاتی حضوری میان رهبران دو کشور در دستور کار قرار گیرد.
مقام‌های کاخ سفید، وزارت امور خارجه و وزارت خزانه‌داری آمریکا به درخواست‌ها برای اظهار نظر در خصوص جزئیات این تحریم‌ها پاسخ نداده‌اند.طبق بیانیه کاخ سفید، جو بایدن در تماس تلفنی با پوتین تاکید کرده که آمریکا برای دفاع از منافع ملی خود با قاطعیت عمل خواهد کرد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین هفته گذشته گفته بود خصومت و غیرقابل پیش‌بینی بودن اقدامات آمریکا ما را وادار می‌کند که به صورت کلی خود را برای بدترین سناریوها آماده کنیم.
روابط دو رقیب دیرینه بعد از چهار سال با ثبات در دوران دونالد ترامپ، بار دیگر در آستانه شدت گیری تنش‌ها قرار گرفته است. دولت جو بایدن از همان ابتدا با به چالش کشیدن برخی از اقدامات مسکو از جمله الحاق شبه جزیره کریمه اوکراین به خاک روسیه نشان داده است که قرار نیست مناسبات دوستانه دوران ترامپ و پوتین استمرار داشته باشد.
برچسب ها: روسیه