به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب : ۲۶۶۳۵۳

حمله راکتی و پهپادی در کردستان عراق

حمله راکتی و پهپادی در کردستان عراق
 گروه بین الملل: نخست وزیر عراق دستور بررسی فوری حملات راکتی و پهپادی چهارشنبه شب در کردستان عراق را صادر کرد.
یحیی رسول، سخنگوی فرمانده نیروهای مسلح عراق،  در بیانیه‌ای با اعلام این مطلب اظهار داشت:کاظمی تاکید کرده است دولت و نیروهای امنیتی باید مسئولیت امنیت کشور را عهده‌دار باشند.
شب گذشته حملاتی پهپادی به نقطه‌ای در فرودگاه بین‌المللی اربیل و نزدیکی محل استقرار نیروهای آمریکایی در این شهر کردستان عراق صورت گرفت.
وزارت امور داخلی کردستان عراق با تایید انجام این حمله اظهار داشت که این پهپاد حامل مواد منفجر به نقطه‌ای از یک پایگاه نظامی در فرودگاه اربیل اصابت کرده و موجب وارد آمدن خساراتی در یک ساختمان شده است.مقام‌های محلی البته تاکید کردند هیچ کس در این حمله آسیب ندیده است.همزمان با این اتفاق، یک حمله راکتی دیگر هم به یک مجتمع نظامی در شمال عراق صورت گرفت که به کشته شدن یک سرباز ترکیه‌ منجر شد.در این حمله راکتی به یک پایگاه نظامی در منطقه بعشیقه برخورد کرده است. وزارت دفاع ترکیه اعلام کرده سه راکت شلیک شده که دو مورد به این پایگاه نظامی و راکت دیگر در یک روستای مجاور فرود آمده و یک پسربچه را زخمی کرده است.
در همین زمینه یکی از سخنگویان پنتاگون اعلام کرده که آمریکا از ابعاد حمله به فرودگاه اربیل مطلع شده است. همچنین پنتاگون اعلام کرده در حال بررسی این موضوع است اما در عین حال تایید کرده که نیروهای آمریکایی در اربیل در پی این حملات آسیب ندیده‌اند.


 
برچسب ها: عراق