به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۱:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب : ۲۶۶۳۸۰

رونمایی از پرچمدار جدید بنز/تصاویر

رونمایی از پرچمدار جدید بنز/تصاویر
گروه اقتصادی: خودروی برقی جدید بنز روی رقابت باتسلا متمرکز خواهد بود. مرسدس بنز با رونمایی از یک سدان لوکس جذاب در نظر دارد به جنگ تسلا و سایر غول‌های خودروسازی برود که خود را برای تصاحب سهم بزرگ‌تر از بازار خودرو‌های الکتریکی آماده می‌کنند. خودروی جدید بنز که EQS نام دارد نخستین تلاش عمده مرسدس بنز در بازار خودرو‌های الکتریکی محسوب می‌شود و طبق گفته منابع نزدیک به این خودروساز آلمانی، بیش از همه روی رقابت با تسلا متمرکز خواهد بود.
اولا کلنیوس- مدیرعامل مرسدس بنز- در رابطه با این محصول جدید گفت: خودرو جدید طوری طراحی شده است که حتی مشتریان وفادار ما را شوکه خواهد کرد. ما این خودرو را در کلاس s عرضه خواهیم کرد و به نیاز‌های جدید مشتریان پاسخ می‌دهیم.بیش از نمای بیرونی، طراحی داخلی خودرو جلب توجه می‌کند: کابین داخل‌ای کیو اس بیش از آنکه شبیه به خودرو‌های دیگر باشد سرنشینان را یاد کابین خلبان می‌اندازد. تقریبا تمام داشبرد خودرو از صفحه‌های لمسی و نمایشگر‌ها پر شده است. اتصال سه صفحه نمایش بزرگ به هم تشکیل یک صفحه ۵۶ اینچی قوسدار را داده است که در نتیجه ستفاده از این طراحی خاص، راننده صفحه سرنشین بغل را نخواهد دید تا حواسش موقع رانندگی پرت نشود. 
هرچند هنوز از قیمت نهایی این محصول اطلاع دقیقی در دست نیست، اما تخمین زده می‌شود قیمت آن چیزی بین ۱۰۰ هزار تا ۱۶۰ هزار دلار باشد. در مقایه با قیمت پایه مدل s تسلا که از ۸۰ هزار دلار شروع و به ۱۵۰ هزار دلار هم بالغ می‌شود، خودروی بنز می‌تواند رقیب جدی این محصول در چنین کلاس قیمتی باشد. با این حال تسلا تا جای ممکن از طراحی داخلی مدرن، اما ساده بهره برده در حالیکه بنز کاملا خلاف این کار عمل کرده است.در بعد فنی، بنز‌ای کیو اس ۵۱۶ اسب بخار توان دارد و گشتاور خودرو به ۶۱۱ پوند بر فوت می‌رسد (در مقام مقایسه، بیشتر خودرو‌های برقی گشتاوری حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ پوند بر فوت دارند). خودرو همچنین از یک دستیار رانندگی برای کنترل سرعت و ترمز در مواقع اضطراری بهره می‌برد که راننده کنترل بیشتری روی آن نسبت به سیستم‌های مشابه شرکت تسلا یا جنرال موتورز دارد.مرسدس بنز در نظر دارد تا سال ۲۰۳۹ تمامی خودرو‌های خود را به صورت برقی یا هیبریدی تولید کند.
برچسب ها: مرسدس بنز
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *