به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۹:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب : ۲۶۶۶۴۵

بایدن سرعت پذیرش پناهجویان را افزایش داد

بایدن سرعت پذیرش پناهجویان را افزایش داد
گروه بین الملل:جو بایدن فرمانی را در خصوص پناهجویان امضا کرد که به گفته مقامات آمریکایی، سرعت پذیرش پناهندگان را در این کشور تسریع می‌کند.
رئيس جمهور آمریکا با این حال سقف پذیرش ۱۵ هزار پناهجویی را که قبلا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ تعیین شده بود، لغو نکرده است.از زمان آغاز سال مالی در اول اکتبر بیش از دو هزار پناهجو در آمریکا اسکان داده شده‌اند. یک مقام ارشد دولت ایالات متحده  می‌گوید تخصیص‌های جدید بایدن که در یک تصمیم اضطراری گرفته شده می‌تواند به پذیرش هرچه سریع‌تر پناهجویانی منجر شود که قبلا غربال شده‌اند.این ساز و کار جدید شرایط بهتری را برای پناهجویانی که از آفریقا، خاورمیانه و آمریکای مرکزی آمده‌اند فراهم می‌کند.آژانس‌های اسکان مجدد پناهجویان این اقدام دولت را تحسین کرده‌اند اما در عین حال از اینکه بایدن همچنان محدودیت‌های تعیین شده توسط ترامپ را حفظ کرده ابراز ناامیدی کردند.
جو بایدن دو ماه پیش طرحی را برای افزایش سقف پذیرش پناهجو به ۶۲ هزار و ۵۰۰ نفر و از بین بردن محدودیت‌های اعمال شده توسط ترامپ به کنگره ارائه داد، اما پس از اعلام این موضوع هیچ اقدام عملی در این خصوص انجام نداد. این در حالی است که طبق قانون، رئیس جمهوری بعد از اطلاع به کنگره می‌تواند تصمیم خود را عملی سازد و نیازی به تأیید کنگره نخواهد بود. رؤسای جمهوری گذشته این کشور چنین تصمیماتی را بلافاصله پس از اطلاع به کنگره اجرایی کرده‌اند.
دولت بایدن هرچند متعهد شده که برای سال بعدی میزان پناهندگی را به ۱۲۵ هزار نفر برساند اما در عین حال می‌گوید این کار آسانی نخواهد بود.جو بایدن در ماه فوریه در وزارت خارجه آمریکا گفته بود برای بازسازی آنچه آسیب‌های بسیاری دیده، زمان لازم است اما او در عین حال تأیید کرده که این اصلاحات را انجام خواهد داد.
سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ نارضایتی‌های بسیاری را نزد فعالین حقوق بشر و موضوعات مدنی برانگیخته بود. اعمال محدودیت‌های گسترده او برای اجازه ورود به آمریکا و همچنین عدم پذیرش پناهجویان سبب شده بود بسیاری از کسانی که قصد ورود به ایالات متحده را داشتند از خانواده‌های خود جدا شوند.
ناظران سیاسی امیدوار بودند  بایدن با روی کار آمدن او به تمام این سیاست‌ها پایان دهد اما در عین حال حامیان وضعیت پناهجویان از سرعت دولت بایدن در این خصوص راضی نیستند.

 
برچسب ها: آمریکا