به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : ۲۶۶۶۶۵

دومین نمایشگاه کتاب مهم جهان باز آنلاین شد

دومین نمایشگاه کتاب مهم جهان باز آنلاین شد
گروه فرهنگی: نمایشگاه کتاب لندن اعلام کرد با شیوع کرونا نمایشگاه به شکل مجازی برگزار می شود. نمایشگاه کتاب لندن از نظر حجم و اندازه محصولات ارائه‌شده، پس از نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت دومین نمایشگاه مهم جهان محسوب می‌شود .افشین شخنه تبار مدیر انتشارات شمع و مه  اظهار داشت: با توجه به اینکه در نمایشگاه کتاب لندن غرفه داشتم مسئولان این نمایشگاه با ارسال ایمیلی از مجازی شدن نمایشگاه لندن خبر دادند.
شخنه تبار در بخش دیگر با بیان اینکه بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا هفته گذشته از کنسل شدن نمایشگاه‌ها و بررسی برگزاری آنها خبرداده بود که در نهایت نمایشگاه کتاب لندن هم مجازی شد ابراز داشت: جالب اینجاست که هنوز تاریخ دقیق برگزاری نمایشگاه، مشخص نشده است.

وی افزود: اعلام شده در ماه جولای(تیر) این نمایشگاه برگزار خواهد شد اما احتمالا مثل نمایشگاه پاریس به سال آتی موکول خواهد شد. در واقع دومین بار است نمایشگاه کتاب لندن کنسل می‌شود البته قرار بود به جای اسفند در اواخر تیرماه نمایشگاه برگزار شود اما کنسل و آنلاین برگزار خواهد شد.مدیر انتشارات شمع و مه در پاسخ به این پرسش که هزینه غرفه پرداخت کرده بودید اضافه کرد: بله، ۱۷۰۰ پوند برای دریافت غرفه پرداخت کرده بودیم که هم می‌توانیم آن را دریافت کنیم و هم امکان انتقال به سال آینده وجود دارد. در واقع فضای در اختیار ما در سال آینده محفوظ خواهد بود.به گفته مسئولان نمایشگاه کتاب لندن امسال به خاطر شرایط قرنطینه و کرونا مجبور هستند نسخه کامل دیجیتال را در نظر بگیرند که قرار است از اواخر ماه ژوئن آغاز به کار کند. نمایشگاه کتاب لندن امسال از ۲۹ ژوئن تا اول ماه جولای به صورت دیجیتالی برگزار خواهد شد.