به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۷:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۲۶۶۸۷۱
محمود صادقى: نارضایتی و ناامیدی گسترده‌ای در جامعه وجود دارد

نظرسنجی‌ها: نرخ مشارکت زیر۲۵درصد خواهد بود

نظرسنجی‌ها: نرخ مشارکت زیر۲۵درصد خواهد بود
گروه سیاسی: یک عضو جبهه اصلاحات ایران گفت: با وجود اینکه کمتر از یک ماه به ثبت‌نام انتخابات باقی مانده است، هنوز فضای کشور انتخاباتی نشده که به نظر می‌‌رسد نارضایتی و ناامیدی گسترده‌ای که در سطح جامعه وجود دارد از دلایل فضای سرد انتخاباتی است.
محمود صادقى در ارزیابی فضای کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار کرد: نقیصه کلی، جدول زمانبندی برنامه انتخابات است که نامناسب تنظیم شده و فرصت مناسبی را برای پرداختن به انتخابات در نظر نگرفته است. متأسفانه تا امروز کاندیدای هیچ طیفی مشخص نیست و همه چیز در هاله‌ای از ابهام است و طبق بعضی از نظرسنجی‌ها، نرخ مشارکت زیر ۲۵ درصد خواهد بود و این موضوع بسیار نگران کننده است.وی گفت: ما همیشه به پشتوانه مردمی نیاز داشته‌ایم؛ به خصوص در دوره آینده با وجود اینکه چالش‌‌هایی در عرصه بین‌المللی پیش خواهد آمد، نیازمند مشروعیت بالایی برای ریاست جمهوری هستیم اما متاسفانه اوضاع فعلی چشم انداز مثبتی را ایجاد نکرده است.
صادقی ادامه داد: متراکم شدن نارضایتی‌های مردم به خصوص در دو حوزه اقتصادی و معیشتی و همچنین سیاست خارجی موجب شده انگیزه مشارکت در انتخابات کاهش یابد. همه منتظر هستند تا ببینند آیا انتخابات می‌تواند به گونه‌ای رقم بخورد که تغییری در اوضاع فعلی ایجاد کند یا خیر.این عضو جبهه اصلاحات ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان در عمده اظهار نظرهای خود تاکید می‌کنند که این جریان دیگر از نامزدی اجاره‌ای حمایت نخواهد کرد؛ در حال حاضر از کاندیداهای بالقوه اصلاحات کسی را مدنظر دارید که قابلیت تصدی این سمت را داشته باشد و از فیلتر شورای نگهبان هم عبور کند، بیان کرد: بر اساس تجارب گذشته باید کاندیدای اصلاح طلب شاخص انتخاب شود تا بتواند حامل گفتمان اصلاح طلبی باشد و به اصلاحات متعهد باشد تا اصلاح طلبان پس از انتخاب بتوانند امضای خود را پای او بگذارند و عملکرد او را تضمین کنند و همچنین در مقابل مردم بتوانند پاسخگوی رفتار او باشند.
وی تأکید کرد: بر همین اساس با توجه به تجارب گذشته اصلاح‌طلبان مصمم هستند که کاندیدای اصلاح طلب داشته باشند. ساز و کار تعیین شده این است که پیش از ثبت نام کاندیدا، کاندیداهایی که بتوانند رأی دو سوم اعضای جبهه اصلاحات را کسب کنند، به عنوان کاندیدا معرفی می‌شوند و پس از ثبت نام، کاندیدای نهایی از میان افراد تایید صلاحیت شده انتخاب خواهند شد.
صادقی در خصوص عدم شرکت سید حسن خمینی در انتخابات نیز گفت: به رغم اینکه ایشان ظرفیت بالایی داشتند و مطرح شدن ایشان نیز در جامعه موج جدیدی ایجاد کرد، باید گفت که کاندیداتوری ایشان در جبهه اصلاحات ایران هنوز مطرح نشده بود یعنی جبهه اصلاحات اساساً هنوز وارد مصادیق نشده بود و تنها یکی از اعضای جبهه اصلاحات به طور مشخص حزب مجمع ایثارگران، در نظر داشت که سید حسن خمینی را به عنوان کاندیدای خود معرفی کنند.این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: امیدواریم که بتوانیم افراد شاخصی را تعیین کنیم تا بتوانند تاییدیه شورای نگهبان را نیز کسب کنند. بسیاری از اعضای جبهه اصلاحات معتقدند که شرایط ویژه کشور و نیاز به انتخابات رقابتی ایجاب می‌کند که مسئولان ذیربط از چارچوب‌های گذشته استفاده نکنند و با توجه به مصالح کشور عملکردی داشته باشند که این فضای سرد انتخابات شکسته شود تا ما بتوانیم به تعبیر رهبری انتخاباتی پرشور داشته باشیم. 
برچسب ها: انتخابات

م
Europe
۱۴۰۰/۰۱/۲۹ ۱۹:۳۰
انتخابات که شد مردم به یادتان افتاد ، دیگر چه بلایی مونده که سر مردم نیاورید ، واقعا دیگر با چه رویی از مردم به رای دادن دعوت میکنید ! (371654)
۱۴۰۰/۰۱/۳۰ ۰۳:۲۶
دلار طی ۹ سال ۳۰ برابر شد برای چی باید رای بدیم (371656)