به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ ساعت ۰۸:۵۸
کد مطلب : ۲۶۷۰۲۴

سرخابی‌ها در گیرودار آسیا، سپاهان آسوده خیال

سرخابی‌ها در گیرودار آسیا، سپاهان آسوده خیال
گروه ورزشی: تساوی در آخرین بازی مقابل نفت مسجدسلیمان سبب شد سپاهان جایگاهش در صدر جدول را از دست بدهد و با تفاضل گل کمتر و هم امتیاز با پرسپولیس در جایگاه دوم قرار بگیرد. 2 امتیازی که زردپوشان اصفهانی از نزدیک‌ترین رقیب خود جلو بودند در بازی با نفت مسجدسلیمان از کف رفت تا رقابت میان دو تیم بالای جدول داغ‌تر از هر زمان دیگری شود.

استقلال نیز بعد از سپاهان و پرسپولیس نیم‌نگاهی به قهرمانی دارد اما وضعیت آبی‌ها به گونه‌ای است که شانس آنچنانی را نمی‌توان برای آنها متصور بود و به احتمال بسیار- مگر از آن اتفاقات عجیب در فوتبال رخ دهد- استقلال در جایگاهی پایین‌تر از سپاهان و پرسپولیس قرار خواهد گرفت.

شاید اگر استقلال درگیر لیگ قهرمانان آسیا نبود و همچون سپاهان با تمرکز بیشتر و خستگی کمتر در لیگ حاضر می‌شد شانس قهرمانی‌اش در همین حالت نیز فزونی می‌‌‌گرفت اما درگیری ناشی از حضور در بازی‌های متعدد آسیایی که فرسودگی مقطعی را به دنبال دارد، اقبال استقلال را بیش از هر زمان دیگری برای رسیدن به جام قهرمانی لیگ کاهش داده است.

پرسپولیس نیز به دلیل حضور در لیگ قهرمانان آسیا ممکن است با وضعیت مشابه مواجه شده و به دلیل خستگی ناشی از حضور در این عرصه نتواند در ادامه لیگ به توفیقاتی که در چهار دوره اخیر دست یافته، برسد. هرچند که سرخ‌ها تجربه کافی در مواجهه با چنین شرایطی را دارند و در سال‌های اخیر نیز توأمان در 3 جام حضور یافتند اما باید توجه داشت که پرسپولیس در سال‌های اخیر هیچ‌گاه با حریفی جدی مواجه نبوده و سپاهان این فصل از این منظر متفاوت با فصول قبل است و می‌تواند در ادامه بازی‌های لیگ برتر قهرمانی سرخ‌ها را عمیقاً به چالش بکشد و خود صاحب جام بیستم شود.

سپاهان در لیگ بیستم فوتبالی متفاوت با آنچه در سال‌های قبل دیده بودیم را روی پرده نمایش آورده و به واقع از نظر اجرای تاکتیک تیمی چه بسا بهتر از پرسپولیس هم باشد و نمره بالا‌تری را دریافت کند. آنچه سپاهان را عمیقاً متمایز با دیگر تیم‌ها جلوه می‌دهد داشتن مجموعه‌ای از بازیکنان اثرگذار روی نیمکت است که دست مربیان این تیم را به شدت برای انجام تعویض‌های مناسب و تغییر نتیجه باز می‌گذارد.

با این حال باید توجه داشت که جام بیستم از جهاتی برای سرخ‌ها اهمیت دارد و پلی خواهد بود برای دستیابی به ششمین جام متوالی و اگر پرسپولیس به جام پنجم برسد احتمالاً عزمش را برای فصل بعد جزم خواهد کرد تا جام ششم را هم به چنگ آورد (عددی که معنای متفاوتی برای رقیب سنتی خواهد داشت) اما سپاهان آماده که از نظر فوتبالی جنس مرغوبی دارد، عرصه را عمیقاً برای سرخ‌ها تنگ خواهد کرد و هیچ بعید نیست در لیگ بیستم برنده نهایی باشد!

پرسپولیس و استقلال بعد از حضور در لیگ قهرمانان آسیا باید بلافاصله به لیگ برگردند و بعید است که سازمان لیگ دوباره راه مماشات با تیم‌هایی را در پیش بگیرد که در لیگ قهرمانان حضور یافته‌اند. ضمن اینکه پنجشنبه و جمعه‌ای که از راه می‌رسد برخی‌ تیم‌ها از جمله همین سپاهان در لیگ برتر به میدان خواهند رفت و قطعاً سازمان لیگ برنامه سریع‌الاجرایی را به سرخابی‌ها اعلام کرد