به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۱۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب : ۲۶۷۰۳۳

خروج قطار در مصر، ۱۶ کشته و ۹۷ زخمی

خروج قطار در مصر، ۱۶ کشته و ۹۷ زخمی
گروه حوادث: قطاری که از قاهره به المنصوره می‌رفت در استان قلیوبیه از ریل خارج شده است.این درحالی است که استاندار قلیوبیه آمار زخمی شدگان را ۱۰۳ نفر دانست.پیش از این شمار کشته‌ها هشت نفر اعلام شده بود.به دنبال این حادثه دلخراش، "کامل الوزیر" وزیر حمل و نقل مصر عازم محل حادثه شد و حرکت قطارها از قاهره به المنصوره متوقف شد."خالد مجاهد" معاون وزیر بهداشت مصر در این باره گفت که به محض وقوع این حادثه ۵۸ آمبولانس عازم این منطقه شده‌اند و زخمی‌ شدگان به مراکز درمانی انتقال یافتند.
 
رسانه‌های مصری گزارش دادند که قطار ۹۴۹ قاهره-منصوره بعد از ظهر یکشنبه در منطقه سندهور در نزدیکی طوخ و در ۳۰ کیلومتری شمال پایتخت مصر از ریل خارج شده است.بنا به این گزرش، به دنبال وقوع این سانحه، راننده قطار و کمک راننده و هشت تن از مسئولان راه آهن شهر طوخ بازداشت شدند.طی یک ماه اخیر، این چندمین باری است که مردم مصر شاهد وقوع حادثه مشابه هستند.

 اوایل فروردین ماه، دو قطار مسافربری در شمال شهر «سوهاج» مصر در کرانه غربی رود نیل با یکدیگر برخورد کردند که در پی آن ۳ واگن از قطار جدا جدا شده است.در این حادثه نیز ۳۲ نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.قطار ۹۴۹ قاهره-منصوره ۱.۲۰ به وقت محلی به سوی شهر المنصوره درحرکت بود و قرار بود که ساعت ۱۷.۰۰ بعد از ظهر به مقصد برسد که دچار این حادثه شد.
برچسب ها: حوادث جهان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *