به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ ساعت ۱۷:۰۹
کد مطلب : ۲۶۷۱۸۸

حراج یکی از تابلو‌های «گل‌های نیلوفر آبی»

حراج یکی از تابلو‌های «گل‌های نیلوفر آبی»
گروه فرهنگی: تابلو نقاشی «تالاب نیلوفرهای آبی» اثر «کلود مونه» نقاش نامدار فرانسوی در حراجی ساتبیز به ارزش تقریبی ۴۰ میلیون دلار به مزایده گذاشته می‌شود.این نقاشی که در فاصله ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ خلق شده است، بخشی از حراجی هنر مدرن و امپرسیونیست ساتبیز خواهد بود که در ۱۲ «می» برگزار می‌شود.پیش از مزایده، این نقاشی در ۲۶ آوریل در تایوان به نمایش گذاشته خواهد شد و سپس به نیویورک بازگردانده می شود.
 
این نقاشی بخشی از مجموعه تابلوهای نقاشی «مونه» با موضوع نیلوفرهای آبی تالاب «ژیورنی» واقع در فرانسه است که این هنرمند روند خلق آن‌ها را از سال ۱۹۱۴ آغاز کرده بود.این مجموعه آثار اغلب از گرانترین نقاشی‌های فروخته‌شده «مونه» در حراجی‌ها بودند. یکی دیگر از نقاشی‌های مجموعه در سال ۲۰۰۸ در حراجی کریستیز به قیمت ۸۰.۵ میلیون دلار فروخته شد. در سال ۲۰۱۸ نیز یکی دیگر از نقاشی‌های نیلوفر آبی در کریستیز ۸۴ میلیون دلار فروخته شد.
 
با این حال تابلو نقاشی از مجموعه «کومه‌های علف خشک» بود که با به فروش رسیدن به قیمت ۱۱۰ میلیون دلار به گرانترین اثر این هنرمند تبدیل شد.اگر نقاشی «تالاب نیلوفرهای آبی» به حداکثر قیمت تخمینی فروخته شود نام این اثر در بین ۱۰ اثر گران «مونه» قرار می‌گیرد. مالک این نقاشی ۱۷ سال پیش این اثر را به قیمت ۱۶.۸ میلیون دلار خریده بود.
برچسب ها: تابلو نقاشی