به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب : ۲۶۷۲۶۳

استدلال عجیب خانم نماینده برای حذف غربالگری

استدلال عجیب خانم نماینده برای حذف غربالگری
گروه جامعه:«پروین صالحی‌مبارکه» که عضو کمیسیون بهداشت مجلس است و هم متخصص زنان و زایمان،  می‌گوید: در طرح جوانی جمعیت، غربالگری حذف نشده و فقط الزام انجام آن به عنوان یک برنامه بهداشتی سراسری برداشته شده است. وی می‌افزاید: با قانونی شدن این طرح، همچنان غربالگری‌ها برای موارد پرخطر از جمله بارداری بالای 35 سال و در خانواده‌های دارای بیماری‌های ارثی و ژنتیکی انجام خواهد شد، ضمن آن‌که هر خانواده‌ای که بخواهد داوطلبانه در غربالگری شرکت کند هم با مانعی روبه‌رو نمی‌شود.
 
او که دبیری کمیسیون  تخصصی جوانی جمعیت را هم برعهده دارد، درباره روند فعلی غربالگری‌ها در کشورادعا کرد: تاکنون هم این‎طور نبوده که آزمایش‌ها و سونوگرافی‌های غربالگری صد در صد درست باشد، بلکه متاسفانه طبق گزارش‌ها 15 درصد آن‌ها هم خطا داشته و باعث نگرانی شدید برخی از خانواده‌ها نیز شده است؛ در حالی که این نگرانی در دوران بارداری خوب نیست و نباید اجازه ایجاد چنین نگرانی‌هایی را بدهیم.
مرجع : روزنامه خراسان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۱/۳۱ ۱۳:۱۵
از کرامات شیخ ما این بود دست در جیب خود کرد وگفت یه وجب (371677)