به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۰۹:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۲۶۷۲۸۵

هوای ‌پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم شد

هوای ‌پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم شد
گروه جامعه: براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ‌پایتخت هم‌اکنون (۳۱ فروردین ماه) در محدوده قابل قبول است اما کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق طی روز ‌پیش‌بینی می‌شود.به گزارش ایسنا، ‌پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (۳۱ فروردین ماه) با آغاز تردد خودروها در بیشتر مناطق غلظت ذرات معلق افزایش ‌پیدا می‌کند و باتوجه به عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.
 
برقراری جو آرام طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و در برخی مناطق افزایش تولید آلاینده «ازن» باعث کاهش کیفیت هوا خواهد شد. این وضعیت تا اواخر وقت ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود.صبح فردا (۱ اردیبهشت ماه) با آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر پیش‌بینی می‌شود که در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

به‌تدریج با افزایش تندی باد و رشد ناپایداری جوی طی روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت. با تداوم وزش باد مؤثر تا شامگاه فردا (۱ اردیبهشت ماه) برقراری وضعیت قابل‌ قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۸ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
برچسب ها: کیفیت هوا تهران
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *