>> توصیه‌هایی برای بیماران قلبی عروقی - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب : ۲۶۷۳۶۰

توصیه‌هایی برای بیماران قلبی عروقی

توصیه‌هایی برای بیماران قلبی عروقی
گروه علمی: رعایت رژیم غذایی می‌تواند علاوه در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی، نقش موثر و مفیدی در درمان بیماری قلب داشته باشد.

رژیم غذایی در بیماران قلبی:
- در مرحله اول حفظ الگوی غذایی و پرهیز از بی نظمی و تداخل وعده‌ها بسیار حائز اهمیت است. در واقع در بیماران قلبی عروقی به منظور پیشگیری از وارد شدن فشار به قلب؛ رعایت نظم و الگوی غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است.
- در بیماران قلبی عروقی پرهیز از مصرف وعده‌های غذایی چرب و سنگین یک اصل مهم در نظر گرفته می‌شود. به همین منظور برای جلوگیری از خطر سکته و تشدید نارسایی قلبی پرهیز از وعده‌های غذایی چرب و سنگین بسیار مهم تلقی می‌شود.
- به منظور پیشگیری از افزایش خطر سکته، جایگزین کردن آجیل‌های شور و بوداده با آجیل‌های خام توصیه می‌شود.
- بیماران قلبی عروقی باید از مصرف زیاد شکلات، کاکائو و نوشیدنی‌های حاوی این مواد پرهیز کنند زیرا حفظ رعایت تعادل در مصرف این مواد غذایی به منظور پیشگیری از بی نظمی و افزایش ضربان قلب بسیار مهم است.
- بیماران قلبی عروقی سعی کنند به منظور دریافت کمتر کالری و چربی‌های ترانس و اشباع؛ مصرف شیرینی را تا حد امکان کاهش و از شیرینی‌های بسیار کوچک مصرف کنند.
- این بیماران در صورتی که پزشک معالج برای آن‌ها منع نکرده باشد؛ حتما پیاده روی و ورزش سبک یا ورزش در خانه را به مدت ۳۰ دقیقه در هر روز انجام دهند.
- با توجه به شرایط اپیدمی کرونا و موج چهارم این ویروس، توصیه می‌شود افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند قلبی عروقی یا دیابت ورزش سبک روزانه را در منزل انجام دهند.
برچسب ها: بیماران قلبی