به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب : ۲۶۷۳۶۳

طراح صحنه و برنده سه جایزه اسکار درگذشت

طراح صحنه و برنده سه جایزه اسکار درگذشت
گروه فرهنگی:  آنتونی پاول طراح صحنه و برنده سه جایزه اسکار که در خلق صحنه‌های فیلم «ایندیانا جونز» با بازی هریسون فورد و گلن کلوز در نقش کروئلا همکاری کرده بود، در ۸۵ سالگی درگذشت.جوایزی که پاول از آکادمی اسکار دریافت کرده است، مربوط به فیلم‌های «سفر‌های من و عمه» در سال ۱۹۷۲، «مرگ روی نیل» در سال ۱۹۷۸ و «تس» در سال ۱۹۷۹ بوده است. با فیلم «تس» بود که او توانست توجه‌های زیادی را به خود جلب کند. او برای دو فیلم سینمایی «هوک» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و «۱۰۲ سگ خالدار» نیز نامزد دریافت این جایزه شده.

او طی دهه ۱۹۷۰ تا ۸۰ میلادی با کارگردان‌های مطرحی مثل اسپیلبرگ، رومن پولانسکی، جورج کیوکر و ویلیام فردکین همکاری کرده بود. همکاری‌های او با رومن پولانسکی ادامه‌دار بود و آن‌ها در چندین فیلم دیگر از جمله «دیوانه‌وار»، «دزدان دریایی» و «دروازه نهم» با یکدیگر همراه شدند.آخرین فعالیت پاول به سال ۲۰۰۶ و فیلم سینمایی «خانم پاتر» باز می‌گردد که زلوگر نقش اصلی آن را بازی کرده بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *