به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۱۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب : ۲۶۷۳۸۶

فرمانده ارشد طالبان در پیشاور کشته شد

فرمانده ارشد طالبان در پیشاور کشته شد
گروه بین الملل: ضیاالحق امرخیل، والی ولایت ننگرهار از کشته شدن مولوی نیک محمد رهبر، یکی از فرماندهان طالبان در این ولایت در شهر پیشاور پاکستان خبر داد.
امرخیل در صفحه توییترش نیک محمد رهبر را "یکی از فرماندهان اصلی طالبان در ننگرهار" دانسته و نوشته که  در منطقه "حاجی کمپ" شهر پیشاور پاکستان توسط افراد مسلح ناشناس کشته شده است.او افزوده که دو نفر از همراهان  رهبر، از جمله عزیزالله مشهور به مصطفی مسئول شبکه شهری طالبان نیز در این حمله زخمی شده ‌است.گفته می‌شود که نیک محمد رهبر ساکن ولسوالی خوگیانی ننگرهار بود و علاوه بر ولسوالی زادگاهش در ولسوالی‌های همسایه شیرزاد و حصارک نیز فعالیت داشته‌است. رهبر اولین فرمانده گروه طالبان نیست که در ایالت پشتونخواه پاکستان کشته می‌شود.در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز یک فرمانده گروه طالبان به نام ملا داوود در پیشاور کشته شد که مسئولیت آنرا داعش به عهده گرفت.ولایت ننگرهار در شرق افغانستان خاستگاه شاخه خراسان گروه داعش در افغانستان محسوب می‌شود و درگذشته نیز این ولایت شاهد درگیری‌های خونین میان گروه طالبان و داعش بوده است

 
برچسب ها: طالبان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *