به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب : ۲۶۷۳۹۳

بازتاب حضور افسر زن حراست مسجد الحرام

بازتاب حضور افسر زن حراست مسجد الحرام
گروه بین الملل: تصاویری که وزارت کشور عربستان از اولین افسر زن مسؤول حراست مسجد الحرام منتشر کرد، واکنش گسترده فعالان شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت.
 وزارت کشور عربستان در حساب کاربری خود در توییتر با انتشار عکسی از یک نیروی امنیتی زن در حال نظارت بر مناسک حج و عمره در مسجدالحرام نوشت: از داخل میدان.. امنیت حج و عمره.
این توییت بازتاب گسترده‌ای در میان کاربران شبکه اجتماعی توییتر داشت و بسیاری از آنها از این عکس که در نوع خود بی‌سابقه است، استقبال کردند.ترکی الحمد، چهره آکادمیک عربستان ضمن استقبال از این تصاویر توییت کرد: این عکس به نمادی که معانی زیادی را در بردارد، نزدیک‌تر است، این تصویر عربستان جدیدی است که با قدرت به سوی عصر نوین حرکت می‌کند.
علی الشهابی، تحلیلگر سیاسی عربستان نیز نوشت: زن عربستانی در مکه افسر پلیسی جهت نظارت بر عمره‌گذاران است، این تغییری باشکوه در جامعه عربستان است.در ادامه سونر کاگابتای، تحلیلگر سیاسی و دوست الشهابی در موسسه واشنگتن توییت کرد: بهترین تصویر از روابط عمومی عربستان در طول چند سال اخیر.ترکی آل الشیخ، رئیس مرکز تفریح و سرگرمی عربستان نیز توییت کرد: دختران کشور در میدان کار.همچنین شاهزاده سطام بن خالد آل سعود از این عکس استقبال کرده و پرچم عربستان همراه با قلب‌های سبز توییت کرد.در حال حاضر تعدادی از شهروندان عربستانی و حجاج در ماه مبارک رمضان مناسک حج عمره به جا می‌آورند.
برچسب ها: عربستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *