کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

هشدار فرمانده سنتکام درباره پهپادهای ایران

1 ارديبهشت 1400 ساعت 11:48


گروه سیاسی:  فرمانده نظامیان آمریکایی در خاورمیانه، ایران را تهدیدی روزانه برای ایالات متحده و متحدانش در خاورمیانه دانست.
ژنرال مک کنزی که فرماندهی سنتکام، قرارگاه مرکزی آمریکا در خاورمیانه و شمال آفریقا را بر عهده دارد، در سخنانی در کنگره از بروز ۱۵۰ حمله موشکی و پهپادی شبه نظامیان حوثی متحد ایران علیه منافع عربستان سعودی در چهار ماه نخست سال ۲۰۲۱ خبر داد.به گفته ژنرال مک کنزی، کاربرد وسیع پهپادهای کوچک و متوسط از سوی ایران برای عملیات شناسایی و تهاجمی به این معنی است که نخستین بار از زمان جنگ کره، آمریکا فاقد برتری هوایی در عرصه عملیاتی است.
 مک کنزی گفت:تا زمانی که نتوانیم شبکه‌ای برای شناسایی و انهدام سامانه‌های پروازی بدون خلبان تولید کنیم، برتری در اختیار مهاجمان قرار دارد.
سخنان ژنرال مک کنزی در حالی بیان شد که ایران و ایالات متحده در دو هفته گذشته به طور غیرمستقیم در حال مذاکره با گروه ۱+۴ برای احیای برجام بوده‌اند.هر دو کشور از نتیجه گفت و گوها ابراز رضایت کرده‌اند ولی آمریکا می‌گوید راه طولانی پیش روی مذاکره کنندگان دو کشور قرار دارد.همزمان، دولت عربستان با حمایت از گفت و گوها از ایران خواسته است مانع از بروز تنش بیشتر در منطقه شود. کابینه عربستان سعودی در بیانیه ای از ایران خواسته است از تشدید تنش در منطقه پرهیز کند و امنیت و ثبات منطقه را در معرض تنش بیشتر قرار ندهد.کابینه عربستان از جامعه بین المللی خواست به "توافقی قوی تر" برای جلوگیری از "دستیابی ایران به سلاح هسته ای یا توسعه توانایی های لازم برای ساخت آن" برسد.

 


کد مطلب: 267535

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/267535/هشدار-فرمانده-سنتکام-درباره-پهپادهای-ایران

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir