به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب : ۲۶۷۵۸۷

آقای روحانی؛خجالت نمی‌کشیددروغ می‌گویید!

آقای روحانی؛خجالت نمی‌کشیددروغ می‌گویید!
گروه سیاسی: روزنامه کیهان در مطالبی که در مورد حسن روحانی رئیس جمهوری منتشر کرده است ضمن تاختن شدید به او، او و دولتش را مقصر نا به سامانی اقتصادی دانست.
 به نوشته روزنامه کیهان؛آقای روحانی دیروز ادبیات قبلی برخی دولتمردان را تکرار کرده و گفت: در سه سال گذشته دشمنان با جنگ اقتصادی دنبال ایجاد قحطی در کشور بودند اما ما نگذاشتیم قحطی شود.روز قبل از او نیز جهانگیری مدعی شده بود: دولت یکی از دشوارترین سال‌های پس از انقلاب را به لحاظ درآمد ارزی پشت سر گذاشت اما نگذاشت تورم ایران، تورم ونزوئلایی شود.
 این ادبیات که از سوی رئیس دفتر رئیس‌جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و... هم مشابهش تکرار شده، از چند جهت عجیب، غیر قابل پذیرش و مشکوک است. نخست این که از سال ۹۲ تا امروز، دولت هر وقت با غرب و آمریکا مذاکره ترتیب داده، همزمان برخی دولتمردان ارشد برخلاف واقعیات، خزانه کشور را خالی و نیروهای نظامی را ناتوان از دفاع در برابر بمب‌های آمریکا و... وانمود کرده‌اند!
به نحوی که تکرار و تعدد این مواضع، حداقل از بی‌کفایتی و فقدان درایت در آنها حکایت می‌کند؛ اگر حمل بر خیانت و نفوذزدگی نشود به بیان دیگر، عقل سلیم اجازه نمی‌دهد که همزمان با نشستن در پای میز مذاکره، کشوری خود را ضعیف و درمانده نشان دهد اما متأسفانه برخی دولتمردان ارشد مرتکب چنین خطای بزرگ می‌شوند.نکته دوم این است که برخلاف ادعا، شرایط کشور با وجود تحریم‌ها، بسیار بهتر از تصویر سیاه ترسیمی توسط دولتمردان بوده است.
به عنوان مثال دولت آن قدر ذخایر ارزی داشت که یک نوبت ۱۸ میلیارد دلار و نوبت دیگر حدود ۳۰ میلیارد دلار را یا مستقیماً به قیمت ۴۲۰۰ تومان خرج کرد و یا به کسانی به اسم واردات اختصاص داد که سر از بازار آزاد درآورد و یا واردات انجام شده، به قیمت آزاد فروخته شد.
همین طور است حراج ۶۰ تن طلا، حقوق‌های نجومی، واگذاری کارخانه‌های دولت با ثمن بخس به نورچشمی‌ها و...موضوع سوم، مقایسه وعده‌های سال ۹۲ و ۹۶ آقای روحانی و جهانگیری و دیگران با ادبیات سخیف امروزی است.
کسانی که امروز سر مردم منت می‌گذارند و می‌گویند نگذاشتیم در کشور قحطی شود، یا تورم چند صد درصدی به وجود بیاید، که در فصل‌های انتخابات، وعده می‌دادند چنان رونق اقتصادی به وجود بیاورند که مردم از پول یارانه بی‌نیاز شوند؛ ۱۰۰ میلیارد دلار پول بلوکه شده به علاوه ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی به کشور بیاید، اقتصاد رونق پیدا کند و چرخ‌های آن بچرخد، ایجاد اشتغال چند برابر دولت نهم و دهم شود و...نکته چهارم،‌ادعای قرار گرفتن کشور در شرایط بی‌سابقه جنگ اقتصادی است و حال آن که همین‌ها مدعی بودند سایه جنگ را از سر کشور برمی‌دارند، و همه تحریم‌ها را لغو می‌کنند! در واقع رهاورد برجام، چند برابر شدن تحریم‌ها در دولت اوباما و ترامپ بود.
برچسب ها: روحانی

ایران
Denmark
۱۴۰۰/۰۲/۰۱ ۲۱:۰۴
معمولا در جنگ اگر کشوری بخواهد پیروز شود بایستی فرماندهدهانش پاک و تمیز باشند مثل باکری و خرازی
نه اینکه فرماندهان مثل روحانی و جهانگیری و ‌..... دزد و کثیف فرمانده باشند (371695)
یوسف
United Kingdom
۱۴۰۰/۰۲/۰۲ ۱۳:۰۵
شگفتا در مورد این شخص وتیم نامبارکش کلمات خجالت بکش نا کارامد بی کفایت ۔۔۔۔۔وامثالهم بکار میبرید این آدم وگروهش دقیقاً کاری را میکنند که ماًمورش هستند ، نابودی ایران وایرانی، وتا زمانیکه بطور کامل ایران وایرانی نابود نشده میخواهند در راًس امور باشند ،و بامیلیارد ها دلار دزدی و منتقل شده در بانکهای کشورهای مشترک المنافع که سند ومدرکش موجود است ، از ایرانی نابود وسوخته فرار کنند ،ولی با آگاهی ملت و وآدمهایی که دلشان برای ایران وایرانی وانسانیت میطپد ایران وایرانی وانسانیت پاینده خواهد ماند آمین (371717)