به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۲:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ ساعت ۱۷:۲۰
کد مطلب : ۲۶۷۶۰۵

دختر وزنه‌بردار ایران ششم آسیا شد

دختر وزنه‌بردار ایران ششم آسیا شد
گروه ورزشی: دختر وزنه‌بردار ایران در دسته ۷۱ کیلوگرم قهرمانی زنان آسیا در رده ششم قرار گرفت.به گزارش ایسنا، رقابت دسته ۷۱ کیلوگرم وزنه‌برداری زنان قهرمانی آسیا به پایان رسید و نماینده ایران در این وزن در رده ششم قرار گرفت. فروغ یونسی در یک ضرب ۷۵، دوضرب ۹۳ و مجموع ۱۶۸ کیلوگرم را به ثبت رساند و در بین شش نفر حاضر در این رقابت‌ها، ششم شد.عملکرد یونسی به شرح زیر است:
 
حرکت یک ضرب:
دختر وزنه‌بردار ایران در اولین حرکت، وزنه ۷۵ کیلوگرم را انداخت.  او برای دومین مرتبه که پشت این وزنه قرار گرفت، موفق به مهار آن شد.یونسی در حرکت سوم، باید وزنه ۸۱ کیلوگرم را بالای سر می‌برد که این وزنه را هم انداخت و با همان ۷۵ کیلوگرم به کار خود در یک ضرب پایان داد. او در یک ضرب ششم شد.

حرکت دوضرب:
فروغ یونسی در حرکت  اول دوضرب، وزنه  ۹۳ کیلوگرم را مهار کرد. او در حرکت دوم ، وزنه ۱۰۲ کیلوگرم را هنگام قیچی انداخت. کادرفنی برای حرکت سوم یونسی وزنه را به ۱۰۳ کیلوگرم افزایش داد اما وزنه‌بردار ایران این وزنه را نیز انداخت.او در مجموع حرکت یک ضرب و دوضرب رکورد ۱۶۸ کیلوگرم را ثبت کرد و نفر ششم آسیا شد. 

*مدال آوران دسته ۷۱ کیلوگرم زنان:
۱- وانسا سارنواز فیلیپین با رکورد ۱۰۱ یک ضرب، ۱۲۸ دوضب  و مجموع ۲۲۹ کیلوگرم (طلای دوضرب  و مجموع  و نقره یک ضرب)
۲- گل نبات کادیرووا از ترکمنستان با رکورد ۱۰۲ یک ضرب،۱۲۱ دوضرب و مجموع ۲۲۳ کیلوگرم (طلای یک ضرب، نقره مجموع  و برنز دوضرب)
۳- یکاترینا بیکووا از قزاقستان با رکورد ۹۳ یک ضرب، ۱۲۲ دوضرب  و مجموع ۲۱۳ کیلوگرم (نقره دوضرب و برنز یک ضرب  و مجموع)
مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است  و تا ساعتی دیگر رقابت دسته ۸۱ کیلوگرم مردان برگزار می شود که حسین سلطانی برای ایران روی تخته می رود.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *