به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۳:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ ساعت ۱۸:۱۹
کد مطلب : ۲۶۷۸۸۹

اعزام ۴ فضانورد دیگر به ایستگاه فضایی بین‌المللی

اعزام ۴ فضانورد دیگر به ایستگاه فضایی بین‌المللی
گروه علمی: ۴ فضانورد امروز با موشک فالکون ۹ و با استقرار در کپسول کرو دراگون راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند. فالکون ۹ متعلق به شرکت اسپیس ایکس بوده که صاحب آن ایلان ماسک معروف است.امروز روز مهمی برای ماسک است چرا که این اولین باری است که او علاوه بر همکاری با ناسا با دو مرکز دیگر یعنی فضانوردی اروپا و ژاپن همکاری می‌کند؛ و نیز اولین بار در تاریخ است که از موشک و کپسول بازیافتی استفاده می‌شود؛ اسپیس ایکس در ماموریت قبلی یعنی «کرو ۱» نیز از همین موشک و کپسول برای پرتاب استفاده کرد و حالا ماموریت «کرو ۲» از پایگاه فضایی کندی آغاز شده و قرار است ۴ فضانورد دیگر را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برساند.

یکی از فضانوردان این ماموریت «مگان مک آرتور» همسر «باب بهنکن» فضانورد ماموریت قبلی است که سال گذشته زمین را به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی ترک کرد و امروز مگان در موقعیت مشابه قرار گرفته است. هر چهار فضانورد تجربه سفر به فضا را داشته‌اند. 

فالکون ۹ به ارتفاع ۶۷ متر، یک موشک تجاری از موشک‌های شرکت اسپیس ایکس است که پس از پرتاب بر روی زمین فرود می‌آید. کپسول کرو نیز پس از جدا شدن از فالکون ۹ مسیر خود را ادامه داده و پس از ورود به فضا با موتور‌هایی که دارد خود را در مدار قرار می‌دهد تا کمتر از ۲۴ ساعت به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شود. در حال حاضر ۷ فضانورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور دارند که ۴ تن از آن‌ها چند روز دیگر به زمین بازخواهند گشت.
برچسب ها: فضا نورد ناسا