به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۱:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ ساعت ۰۹:۳۷
کد مطلب : ۲۶۷۹۳۲
کدام کشورها ۲ تا ۶ برابر جمعیت خود واکسن خریده‌اند؟

واکسیناسیون ۱.۱ درصدی در ایران

واکسیناسیون ۱.۱ درصدی در ایران
گروه جامعه: در حالی که در ایران مردم همچنان منتظرند تا دولت درباره خرید واکسن کرونا تصمیم بگیرد و بالاخره واکسن وارد کند، برخی از کشورها سه تا چهار برابر جمعیت خود واکسن کرونا خریده‌اند و مدت‌هاست که واکسیناسیون گسترده را آغاز کرده‌اند.  مقامات داخلی می‌گویند در حال خرید واکسن کرونا هستند. مقادیر این خرید هم متفاوت است. از ۶۰ میلیون تا ۲۴۰ میلیون دوز. اما آنچه تاکنون وارد و تزریق شد رقمی معادل یک میلیون و ۸۰۰ هزار دوز است که سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده است.
 
بر این اساس اگر این رقم را معیار قرار دهیم میزان واکسن خریداری و وارد شده به ایران ۱.۱ درصد از کل جمعیت کشور است. اما در بسیاری از کشورها، دولت دو تا شش برابر جمعیت خود واکسن کرونا پیش خرید کرده است.
بر اساس گزارش کواکس، بیشترین میزان واکسن پیش خرید شده تاکنون مربوط به اتحادیه اروپاست. اتحادیه اروپا تاکنون یک میلیارد و ۸۳۵ میلیون دوز واکسن کرونا خریده که بیش از چهار برابر جمعیتش است.بعد از آن بیشترین میزان واکسن خریداری شده مربوط به آمریکاست. یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون دوز که ۳.۵ برابر جمعیت این کشور است. بریتانیا شش برابر جمعیت خود و ژاپن بیش از دو برابر جمعیت خود واکسن کرونا پیش خرید کرده است.در جدول زیر می‌تواند ببینید که دولت‌های دیگر هر کدام چه میزان واکسن کرونا پیش‌خرید کرده‌اند.
مرجع : تجارت نیوز