به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۱:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب : ۲۶۸۲۰۹

دومین بورس ارز دیجیتال در ترکیه بسته شد

دومین بورس ارز دیجیتال در ترکیه بسته شد
گروه اقتصادی: ناظر مالی ترکیه اعلام کرد تمامی حساب‌های بانکی بورس «وِبیت‌کوین» را بسته و کارکنان آن را دستگیر کرده است.این اقدام پس از آن انجام می‌شود که ترکیه در اوایل هفته گذشته یک بورس دیگر ارزهای مجازی را تعطیل کرده بود.محمد نادر یاقچی، دادستان شهر مولا در جنوب غربی ترکیه، گفت: چهار نفر از مدیران و کارکنان این بورس روز شنبه به اتهام کلاهبرداری دستگیر شده‌اند.

کمی پیش از این دستگیری، «وِبیت‌کوین» که یکی از ۵ بورس برتر ارزهای دیجیتال در ترکیه است اعلام کرد تمام فعالیت‌های خود را متوقف کرده است.«وِبیت‌کوین» اعلام کرده بود این تعطیلی به علت این بوده است که بورس با حجمی غیرعادی از تراکنش‌ها روبرو شده و خواهان بررسی دقیق‌تر ضوابط و مقررات قانونی بوده است.

پیش از این رقیب «وِبیت‌کوین»، بورس تودکس، به صورت ناگهانی فعالیت‌های خود را تعطیل کرده بود و رئیس آن، فاتح فاروک اوزر، با ۲ میلیارد دلار از سرمایه سرمایه‌گذاران ترک به خارج از کشور گریخته بود.پلیس ترکیه در هفته گذشته ۶۲ نفر را در این ارتباط دستگیر کرد و اعلام کرد ۱۶ نفر دیگر تحت تعقیب قرار دارند.

گزارش خبرنگار مهر حاکی است حجم معاملات «وِبیت کوین» روزانه به ۶۰ میلیون دلار می‌رسیده که ۵۰ درصد آن را بیت کوین تشکیل می‌داده است.‌بانک مرکزی ترکیه به تازگی در مورد هشدار ریسک بالای تراکنش با ارزهای دیجیتال برای خرید کالا و خدمات هشدار داد و این تراکنش‌ها را ممنوع کرد. این ممنوعیت از ۳۰ آوریل لازم‌الاجرا خواهد بود.‌
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *