به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۳:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ ساعت ۱۶:۵۷
کد مطلب : ۲۶۸۲۹۵
مصطفی تاج‌زاده برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد

می‌آیم برای دموکراسی در ایران، صلح در منطقه و تعامل با جهان

می‌آیم برای دموکراسی در ایران، صلح در منطقه و تعامل با جهان
گروه سیاسی: سیدمصطفی تاجزاده (فعال سیاسی اصلاح‌طلب) در بیانیه‌ای نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را اعلام کرد. متن بیانیه او به شرح زیر است
به نام خدا
هموطنان شریف
ایران و ایرانیان از ناکارآمدی و مسئولیت‌گریزی حاکمان، گرانی و تورم مزمن، تبعیض و رانت و فساد فراگیر، ناهنجاری‌های اجتماعی، ستیزهای پرهزینه و غیرضروری با آمریکا، تحریم‌های کمرشکن و افزون بر همه کرونای مرگبار رنج می‌برند.
ناتوانی حکومت در تطبیق خود با تحولات ملی و جهانی، انباشت مشکلات و نارضایتی و ناامیدی عمومی نتیجه سانسور اندیشه‌ها، حذف شایستگان و ترجیح فضای امنیتی و نظامی‌گری بر فضای آزاد و رقابتی‌ است.
این‌ وضعیت اسفبار سرنوشت محتوم ملت ایران با فرهنگ غنی، تمدن کهن، موقعیت ژئوپلیتیک، منابع سرشار مادی و تحصیل‌کردگان فراوان نیست و بهبود آن در گروی بازگشت حکومت به مردم، اولویت‌دادن به دانش و توانایی، به‌جای سرسپردگی، گفت‌وگوی آزاد و آشتی با خود و با جهان است.
من سیدمصطفی تاجزاده، شهروندی از تبار مشروطه‌خواهان و اصلاح‌گران با استمداد از روح پاک شهیدان عدالت و آزادی وارد میدان انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شوم، برای تغییر و برای اصلاحات ساختاری، رویکردی و رفتاری.
می‌آیم تا با احیای اصول جمهوریت، قطار مدیریت میهن در ریلی قرار گیرد که شکاف بین اختیارات و مسئولیت برطرف شود. حکومت کارآمد و حاکمان پاسخ‌گو شوند. ایران از فرصت‌های جهانی بهره برد و با توسعه‌ی اقتصادی و توزیع عادلانه ثروت، گرانی، بیکاری، نابرابری و شکاف طبقاتی مهار شود، و با رقم خوردن فردایی بهتر، ایران برای همه ایرانیان شود.
می‌آیم تا از حقوق محرومان، به‌ویژه کارگران و معلمان و همه‌ی حقوق‌بگیران ثابتی دفاع کنم که فشار تحریم و خودتحریمی و بی‌کفایتی‌، قامت‌شان را خم کرده، سلامت و عزت آن‌ها را نشانه رفته است.
می‌آیم تا هر که شناسنامه ایرانی دارد، مالیات می‌دهد و حق رای دارد، صرف‌نظر از عقاید و سلایقش، از حقوق کامل شهروندی بهره برد.می‌آیم برای رفع تمام اشکال تبعیض از زنان.
می‌آیم تا با تنش‌زدایی و عادی‌سازی روابط با آمریکا و گسترش مناسبات با همه‌ی کشورها از چین و روسیه تا اروپا و هند، لغو همه‌ی تحریم‌ها ممکن شود و بانک‌های جهانی با دسته‌بندی ایرانیان در ردیف تروریست‌ها، آنان را از حقوق مسلّم خویش در دادوستد آزاد با جهان محروم نکنند.
می‌آیم تا با تحمیل یک سبک زندگی به مردم مخالفت کنم و بساط گزینش‌های عقیدتی و نظام سهمیه‌بندی خودی/غیرخودی‌ شهروندان را برچینم، تا راه بر شکوفایی استعداد همه‌ی ایرانیان باز شود و ترک وطن انتخاب اول جوانان و نخبگان نباشد.
می‌آیم تا نهادهای مدنی توان‌مند شوند و گردش آزاد اطلاعات و آزادی فضای مجازی تضمین شود.
می‌آیم تا نظامیان صرفاً به انجام وظایف ذاتی خود در دفاع از امنیت عمومی و ملّی بپردازند و از امور غیرمرتبط با شغل شریف نظامی بپرهیزند تا انسجام، اقتدار و عزت‌شان روزافزون شود.
می‌آیم تا با تشکیل دولتی کارآمد، جوان و فراگیر توسعه کشور سرعت گیرد، معیشت مردم بهبود یابد و حقوق و کرامت همه ایرانیان با هر گرایشی و از هر قشر و قوم و دین و مذهبی تامین شود و امید و لبخند و نشاط، حرف اول را بزند.
می‌آیم تا قانون‌اساسی خصوصاً دو فصل سوم و پنجم آن که بر حقوق شهروندان و حق حاکمیت ملت تصریح دارد، بدون تنازل اجرا شود.
می‌آیم تا با جلب همکاری رهبر، اصلاح قانون‌اساسی ممکن شود؛ رهبری دوره‌ای و انتخابی شود؛ صداوسیما چندصدا و تاسیس شبکه‌های خصوصی ممکن شود؛ استقلال و بی‌طرفی دستگاه قضایی نهادینه گردد؛ نهادهای موازی در نهادهای قانونی ادغام شوند و آزادی انتخابات تضمین شود تا هر شهروند وفادار به استقلال و یکپارچگی ملی و سرزمینی ایران و ملتزم به قانون، بتواند نامزد شود و در اداره میهن سهیم گردد.
به باور من رفع تحریم‌ها در دسترس است. خرید واکسن برای همه مردم ممکن است. رشد اقتصادی و مهار گرانی و بیکاری در دوره اصلاحات تجربه شد و رسیدن به جایگاه درخور ایران دست‌یافتنی است؛ به‌شرطی‌که همه از تمامیت‌خواهی دست بکشیم؛ مخالفان خود را ببینیم و برای آن‌ها به اندازه خود حق قائل شویم، امنیت را برای همه ایرانیان، نه فقط حاکمان، بخواهیم، تحوّلات جهانی را درک کنیم و با اعتماد به ملت، تسلیم رای اکثریت شویم.
من در این انتخابات به یاری خداوند و پشتیبانی مردم صدای بی‌صدایان خواهم بود؛ صدای سرکوب‌شدگان دی۹۶ و آبان۹۸؛ قربانیان فاجعه‌ی سقوط هواپیما؛ حاشیه‌نشینان و نادیده‌گرفته‌شدگان؛ صدای محرومانی که ساختارهای عقب‌مانده، رویکردهای اشتباه و رفتارهای نادرست حکومت فشار طاقت‌فرسایی بر آنها تحمیل می‌کند.
من بی‌عدالتی‌ها، ظلم‌ها، فسادها و تبعیض‌ها را به‌هیچ‌وجه فراموش نکرده‌ام اما می‌آیم برای جبران مافات، جلوگیری از تکرار خطاها، استفاده از فرصت‌ها و بهره‌مندی همگان از منابع کشور و منافع توسعه.
می‌آیم برای دموکراسی در ایران، صلح در منطقه و تعامل با جهان.
می‌آیم برای گفت‌وگو، برای تفاهم، برای آشتی
سید مصطفی تاجزاده
۵اردیبهشت ١۴٠٠
برچسب ها: مصطفي تاجزاده
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۲ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۲/۰۵ ۱۷:۱۰
حرف مفت نزن دیگه مردم گول این سیرک انتخاباتی اصلاح طلبی اصولگرایی را نمی خورند رئیس جمهور چه کاره است اصلا؟ قیمت بنزین و موز و مرغ را نمی تواند کنترل کند بعد این همه شعار هم می دهید؟ (371916)
۱۴۰۰/۰۲/۰۵ ۱۷:۲۹
بیای که چی بشه.وقتی رییس جمهور هیچکاره ست وقدرتی نداره!! (371917)
۱۴۰۰/۰۲/۰۵ ۱۷:۴۳
عجب
تا حالا که رئیس جمهور کاره ای نبود پس چطور میخوان این کارها رو انجام بدن (371918)
آشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۲/۰۵ ۱۸:۳۰
می ایم برای رد صلاحیت.
الان توباید زندان بودی نه اینکه بیای برای ریاست جمهوری (371920)
م
Europe
۱۴۰۰/۰۲/۰۵ ۱۸:۴۱
اصلاح طلبان فکر میکنند با رونمایی از تاج زاده میتوانند باز هم تکرار انتخاباتی ایجاد کنند ، فکر میکنم اینبار سخت در اشتپاه هستند ، چون دیگر چهره واقعی این جماعت برای ملت رو شده است ، توهین های اصلاح طلبانی مثل مهاجرانی و.... را به مردم هیچ وقت فراموش نمیکنیم . نخیر جناب اصلاح طلبان اینبار اشتپاه نمیکنیم ، فکر میکنم عادت کرده اید که وعده های مختلف به مردم بدهید بعد بگوید اختیار نداریم ! اینبار دیگر بس است . در ضمن طی سالهای گذشته از تورم ۵۰ درصدی تا هزاران بلا سر این مردم امده واقعا با این حرف ها و کارهایتان خجالت نمیکشید که بازهم میخواهید تکرارهای الکی راه بیاندازید . فکر میکنید با خوش رقصی های روشنفکران قلابی لندن نیشن و سلبریتی های نان به روز خور میتوانید ملت را فریب بدهید . به قول معروف بروید پی کارتان دیگر حنایتان رنگی ندارد ! (371921)
۱۴۰۰/۰۲/۰۵ ۱۹:۳۶
خدا رحم کند. آهسته تر بیایید، خیلی وحشتناک. (371924)
۱۴۰۰/۰۲/۰۶ ۱۴:۳۸
آفرین (371939)
۱۴۰۰/۰۲/۰۶ ۰۴:۵۱
همین فردا از داخل و خارج برانداخته می شوی. (371933)
۱۴۰۰/۰۲/۰۶ ۱۰:۵۵
برو خودتو مسخره کن
الان دیگه این کارهای شما اصلاح طلبها کمدی شده فکر می کنند رای علف خرس است که راحت هر دفعه بیانت رای بگیرند 20 ساله مردم را معطل کردن الان میوه هم نمیشه خرید از لاف جامعه مدنی رسیدن به لاف قیمت خیار و موز (371935)
۱۴۰۰/۰۲/۰۶ ۱۴:۳۶
آقای تاج زاده این جملات را فراموش فرمودند:
می آیم تا آنچنان رونقی ایجاد کنم که مردم به یارانه نیاز نداشته باشند!!!
می آیم تا هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ زندگی مردم!!!
والله العلی العظیم اگر مشکلات مملکت راه حل نداشت من نمی آمدم و در پایان دوره ریاست جمهوری نمی گویم رئیس جمهور اختیارات ندارد!!! (371938)