به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۱۱
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ ساعت ۱۷:۰۴
کد مطلب : ۲۶۸۷۳۰
اتهام سنگین کارشناس آمریکانشین سیما به روحانی و دولتش:

گرای ترور سردار سلیمانی را نهاد ریاست‌جمهوری ایران به آمریکا داد!

گروه سیاسی: روزنامه نگار مقیم آمریکا در شبکه افق گفت: "دوستان من در اتاق فکر آمریکایی ها ساعت ۴ صبح شبی که حاج قاسم ترور شد به من گفتند که گرای این ترور را از نهاد ریاست‌جمهوری ایران گرفتیم."
گرای ترور سردار سلیمانی را نهاد ریاست‌جمهوری ایران به آمریکا داد!
به گزارش دیده بان ایران؛ شب گذشته برنامه «جهان آرا»ی شبکه افق با حضور فردی به نام «داریوش سجادی» به موضوع افشای فایل صوتی محمدجواد ظریف پرداخت که در آن کارشناس برنامه ادعایی را مطرح کرد که اگر به غیر از این شبکه نزدیک به سپاه در هر رسانه دیگر پخش می شد، عواقب بدی را برای آن رسانه باید متصور می شدیم. این روزنامه نگار مقیم آمریکا در شبکه افق گفت: "دوستان من در اتاق فکر آمریکایی ها ساعت ۴ صبح شبی که حاج قاسم ترور شد به من گفتند که گرای این ترور را از ریاست‌جمهوری ایران گرفتیم." نکته جالب در این گفت وگو این است که وقتی مجری برنامه از او سوال می کند سند شما برای این ادعا چیست؟ سجادی می گوید من سندی ندارم اما خبری بود که به بنده دادند و من هم برای شما بازگو کردم.
.........
داریوش سجادی کیست؟

داریوش سجادی متولد سال ۱۳۴۱، روزنامه نگار سابق ایرانی است که از دهه هفتاد شمسی به بعد زندگی در کشور آمریکا را برگزیده است. او همچنین کارمند اخراجی وزارت امور خارجه ایران است که تجربه روزنامه نگاری در روزنامه‌های ابرار و تهران تایمز را داشته است. سجادی از سال ۶۶ وارد روزنامه ابرار می شود و روزنامه نگاری را از این روزنامه که یکی از روزنامه های چپ مذهبی محسوب می شد، آغاز می کند. او در سال  ۷۱ و پس از برخی اختلاف نظرهای سیاسی با مسئولان روزنامه ابرار، وارد روزنامه تهران تایمز می شود و در این روزنامه با مترجم بخش انگلیسی یعنی مژگان جلالی ازدواج می کند؛ ازدواجی که مقدمه سفر همیشگی او همسرش به آمریکا را رقم می زند و به اتفاق همسرش راهی کشور آمریکا و ساکن آنجا می شوند. برخی بر این باورند که داریوش سجادی گرایش اصلاح طلبی دارد اما به نظر اینچنین نیست چرا که او خود در این باره پیشتر به رسانه ها گفته بود: من از منتهی الیه جریان چپ خط امامی به این جریان پیوسته ام. پس برای ما اصلاحات جور دیگری تعریف شده بود. این چیزی که سال ۷۶ بالا آمد و قدرت را در دست گرفت، مطلوب ما نبود. اصلاح طلبان در تله دموکراسی افتاده اند. وقتی شما روی مواضع کشدار نشسته ای که بتوانی رای جمع کنی؛ به مشکل می‌خوری! اما اصلاح طلبی که من برای خودم تعریف کردم هنوز سر جای خودش مانده است. من معتقد هستم وقتی شما آب گل آلود را در بهترین ظرف چینی بگذاری بازهم ماهیت آن آب تغییری نمی کند. ولی دوستان اصلاح طلب افتادند دنبال ظواهر ماجرا. از نظر من حکومت درختی است که اگر میوه بد می دهد مربوط به خاک و کود نامناسب آن است. این خاک یعنی بستر اجتماع. حکومت که از آسمان نیفتاده است. این فعال رسانه‌ای که بر اساس گفته های خودش اکنون در کشور آمریکا ساکن و خانه نشین است جای دیگر در مورد اصلاح طلبان گفته بود: سال ۸۸ نقطه‌ی عطفی برای جدایی از جنبش سیاسی اصلاح طلبی بود. دقیقاً در روز قدس سال ۸۸ شعار نه غزه و نه لبنان شعار جنبش سبز بود که یکی از اصلی‌ترین میراث امام را زیر سؤال برد. او در مورد نامزد مورد نظرش برای انتخابات سال ۹۲ و ۹۶ نیز گفته است: در انتخابات ۹۲، من رأی ندادم، نامزد من «محسن رضایی» بود و همه جا هم اعلام کرده بودم؛ در محل ما، در آریزونا صندوق نگذاشته بودند و باید می‌رفتیم کالیفورنیا که ۶ ساعت در راه بودیم؛ به خاطر همین من رأی ندادم. در انتخابات ۹۶ نیز من رأی سفید دادم، رییسی نامزد مطلوب من نبود و من مخالف کاندیدا شدن رییسی بودم و شخصیت ایشان را مناسب ریاست جمهوری نمی‌دانستم.
برچسب ها: داریوش سجادی،

۱۴۰۰/۰۲/۰۷ ۱۸:۱۳
مردگان سیاسی اینها هستند اتفاقا گفته شب حادثه ایران بوده و ممکن است نقش داشته است بازداشت ایشان یک ضرورت است. (371967)
۱۴۰۰/۰۲/۰۷ ۲۰:۵۶
در جلسات خصوصی ممکن است هر نظر انتقاد گله یا شکایتی از همدیگر بشود و این امر عادی است .اما اینکه اشخاص مغرض بیایند و جزییات جلسات خصوصی را که بایستی خصوصی بماند و بخاطر همین اصل بوده که عمومی نشده را منتشر کنند در حقیقت بر ضد نظام اقدام کرده اند .اگر با این اقدام برخورد قاطع نشود شاید هیچکدام از جلسات خصوصی مجلس شورای امنیت ملی سران قوا و... دیگر قابلیت اجرایی نداشته باشند و افراد مغرض بر طبق منافع خود و بر ضد اشخاص و سازمانها و ارگانهای دیگر موجب تشویش اجتماع کردند . (371971)
۱۴۰۰/۰۲/۰۷ ۲۰:۵۷
قطعا انتشار این فایل در جهت تضعیف تیم مذاکره کننده هسته ای بوده و جدا از هر نتیجه مذاکرات .تضعیف مسئولان ایران در چنین شرایطی ضد نظام است. (371972)
۱۴۰۰/۰۲/۰۸ ۱۰:۲۲
😑😑😑 (371987)
۱۴۰۰/۰۲/۰۸ ۱۶:۳۹
چه‌جالب‌شده‌‌ضزبه‌به‌تیم‌مذاکره‌کننده‌
در‌۸‌سال‌مذاکرات‌هسته‌ای‌‌هیچ‌شایعه‌ای‌بیرون‌خطور‌نکرد
حالا‌میگید‌ضربه‌به‌تیم‌ ‌نه‌اتفا‌قا‌ بهتر‌ه‌بگید‌گل‌به‌خودی‌ (371997)
۱۴۰۰/۰۲/۰۷ ۲۲:۲۱
موضوع مهم اینه اگر شخص حقیقی یا حقوقی به فایل مدرک یا مستندی دسترسی پیدا کرده که تشخیص بده ممکنه برخلاف مصالح نظام باشه چرا باید آن را در اختیار دشمن قرار بده .مگر سازمانهای امنیتی قضایی کشور چه کاره اند؟؟!! (371974)
۱۴۰۰/۰۲/۰۷ ۲۲:۲۳
این آقا به چه حقی تهمت به این بزرگی زده . عجیبه هیچ برخوردی نکردند .این بابا خودش آنارشیست و مزدور آمریکاست (371975)
۱۴۰۰/۰۲/۰۷ ۲۳:۰۶
تو خودت در آمریکا چیکار می کنی!!!؟ نشستی در آمریکا و در مورد مسائل ایزان نظر میدی!!؟
وای بر صدا و سیما که کارشناسش در آمریکا نشسته و در مورد مسائل داخلی ایران نظر میده.
اون وقت همین صدا و سیما دو تابعیتی های داخل ایران رو خائن خطاب میکنه (371977)
۱۴۰۰/۰۲/۰۸ ۰۶:۲۴
باز خوبه این دولت هست که همه چیز رو بندازید گردنش. پس به جای گفتن (میخواستی به دکتر رای ندی، به فلانی رای بدی) خدا رو شکر کنید. اگه آقای رئیسی میشد رئیس جمهور میخواستید گردن کی بندازید (371984)
ﺷﺎﻫﺮﺥ
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۲/۰۸ ۲۰:۵۲
ﺑﺎﺯ ﻧﺰﺩﻳﻚ اﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ ﺷﺪ ﺻﺤﺒﺘﻬﺎﻱ ﻛﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺭا ﺑﻪ ﻳﻚ ﺳﻮ ﺑﻜﺸﻨﺪ ﺷﺮﻭﻉ ﺷﺪ اﻳﻨﻬﺎ ﻫﻤﺶ ﺑﺎﺯﻱ ﺳﻴﺎﺳﻲ ﻫﺴﺖ (372006)
۱۴۰۰/۰۲/۰۸ ۲۳:۲۷
باید بگیم تو چرا باید رفیقات تو اتاق فکر آمریکایی ها باشن؟تو چرا اصلا باید با دشمن مردم(بقول خودش) که ضد ایران تصمیم گرفته دوست باشی😐 (372009)
۱۴۰۰/۰۲/۰۹ ۰۹:۱۸
خود ظریف گفتن ما آخر متوجه مسائل می شدیم،بعد چجوری میگید اینا خبر دادن، اگر بحث خبر دادن باشه، مشکوک ترین مورد جریان خودتون هست که از هرچیزی میخواهید استفاده کنید الان هم از محبوبیت سردار بین مردم (372017)