به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۹:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ ساعت ۱۷:۱۵
کد مطلب : ۲۶۹۰۷۲

اتفاقات تلخ برای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان

اتفاقات تلخ برای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان
گروه ورزشی: روز پنجم مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در حالی به اتمام رسید که چهار نماینده ایران موفق نشدند نتایج خوبی را کسب کنند. با این وجود و در آستانه روز آخر تیم‌های پرسپولیس و استقلال در گروه‌های خود صدرنشین هستند؛ تراکتور در رتبه دوم قرار دارد و فولاد تیم سوم جدول گروهش به حساب می‌آید.
در روز پنجم پرسپولیس اولین شکست خود را بعد از چهار برد متوالی تجربه کرد. فولاد خوزستان در ادامه روند ناامیدکننده دور برگشت در برابر السد تن به شکست یک بر صفر داد. تراکتور نیز چهارمین تساوی خود را در این فصل دشت کرد و مقابل پاختاکور امتیازات را تقسیم نمود. استقلال هم در جدال با الاهلی عربستان به تساوی بدون گل قناعت کرد تا در گروهش صدرنشین شود.
اما سه اتفاق منفی برای نمایندگان ایران در این مرحله رخ داد. اول اینکه برای نخستین بار هیچ بردی برای تیم‌های ایرانی به دست نیامد. پیش از این به ترتیب در چهار هفته قبل ۲ برد، سه برد، یک برد و ۲ برد به دست آمده بود.
دومین اتفاق تلخ این بود که کمترین امتیاز ممکن هم در این هفته به تیم‌های ایرانی اختصاص پیدا کرد. پیش از این در هفته دوم ۱۰ امتیاز کسب شده بود. در هفته‌های اول و چهارم به ترتیب هشت و هفت امتیاز جمع‌آوری شده بود و در هفته سوم پنج امتیاز، اما حالا با ۲ امتیاز، هفته پنجم بدترین عدد را به دست آورد.
سومین نکته منفی برای تیم‌های ایرانی در این هفته این بود که هیچ گلی توسط تراکتور، استقلال، فولاد و پرسپولیس به ثمر نرسید. ۲ باخت یک بر صفر و ۲ تساوی بدون گل ماحصل کار چهار تیم ما بود. این در حالی است که پیش از این تیم‌های ایرانی در مجموع ۳۰ گل به ثمر رساندند و در بدترین شرایط در یک هفته روی هم ۶ گل به ثمر رسانده بودند.
حال باید دید در روز ششم و پایانی چهار تیم ایرانی چه نمایشی خواهند داشت و چند تیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود خواهند کرد.
هفته اول: ۸ امتیاز (۲ برد) (۱۰ زده و ۶ خورده)
هفته دوم: ۱۰ امتیاز (سه برد) (۷ زده و ۱ خورده)
هفته سوم: ۵ امتیاز (یک برد) (۶ زده و ۶ خورده)
هفته چهارم: ۷ امتیاز (۲ برد) (۷ زده و ۵ خورده)
هفته پنجم: ۲ امتیاز (۰ برد) (۰ زده و ۲ خورده)
مجموع (۲۰ بازی): ۳۲ امتیاز (۸ برد) (۳۰ زده و ۲۰ خورده)
 
برچسب ها: فوتبال
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *