به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۷:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ ساعت ۱۷:۵۱
کد مطلب : ۲۶۹۰۸۱

اعتراضات بی‌سابقه زنان در کویت

اعتراضات بی‌سابقه زنان در کویت
 گروه بین الملل: در پی قتل یک زن کویتی از سوی یک مرد، کارزاری برای توقف خشونت علیه زنان در کویت به راه افتاده است.
مرد آزارگر بعد از ربودن فرح حمزه اکبر، او را با ضربات چاقو از پای در آورد و او را در آستانه مرگ در برابر بیمارستانی رها کرد. بنا بر اعلام مقامات کویتی، این مرد دستگیر شده و قرار است به جرم قتل محاکمه شود.
خانواده فرح به رسانه‌ها گفته‌اند که این مرد را نمی‌شناخته‌اند، ولی چندین بار او را به خاطر آزار و اذیت به پلیس گزارش کرده‌اند.انتشار فیلم لحظه ورود خواهر فرح به بیمارستان که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، بازتاب زیادی در کویت داشته است.خواهر فرح در این فیلم زاری‌کنان می‌گوید"بهتون گفتیم که می‌کشدش، آخر خواهرم رو کشت! پس دولت چی کاره است؟ "
در پی این قتل کارزاری با هشتگ عزاء النساء در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده و گروهی از زنان و فعالان حقوق زنان در کویت در برابر ساختمان مجلس این کشور تجمع کردند.فعالان حقوق زنان در کویت می‌گویند تدابیر حمایتی کافی از زنان در قوانین این کشور وجود ندارد و طی سال‌های اخیر زنان متعددی بر اثر خشونت جنسیتی و توسط اعضای خانواده خود کشته شده‌اند. 
برچسب ها: کویت
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *