به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ ساعت ۰۹:۵۹
کد مطلب : ۲۶۹۱۴۰

کبد چرب را با این نوشیدنی درمان کنید

کبد چرب را با این نوشیدنی درمان کنید
گروه علمی: یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله تغذیه بالینی اروپا نشان داد که مصرف بیشتر آب با کاهش خطر ابتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی (NAFLD) همراه است. ما هنوز به طور کامل نمی‌دانیم که چه چیزی باعث بیماری کبد چرب غیر الکلی می‌شود. بیماری کبد چرب الکلی، همانطور که از نام آن مشخص است، نتیجه تجمع چربی در کبد به دلیل استفاده زیاد از الکل است. محققان می‌دانند که NAFLD بیشتر در افراد خاص دیده می‌شود، مانند افرادی که دیابت نوع ۲ دارند و افراد مبتلا به فشار خون بالا. این بیماری بسیار شایع است و تخمین زده می‌شود که حدود یک چهارم جمعیت جهانی را تحت تأثیر قرار دهد.

 دکتر سیدنی لاپه، پژوهشگر فعال در bistroMD توضیح می‌دهد: "تحقیقات در مورد علت دقیق NAFLD و دلیل تجمع چربی بیشتر در کبد در مقایسه با دیگر تحقیقات محدود است. با این حال، NAFLD با چاقی، سندرم متابولیک، چربی خون بالا و سایر شرایط سلامتی مرتبط است که تحت تأثیر مصرف انرژی و سایر عادت‌های زندگی است. "

جالب اینجاست که NAFLD اغلب اوقات به عنوان یک "بیماری خاموش" عمل می‌کند که علائم آن کم است یا هیچ علامتی ندارد. با این حال، در موارد شدید، می‌تواند عوارضی مانند زخم کبد ایجاد کند، که می‌تواند باعث تعدادی از علائم  جانبی دیگر  مانند از دست دادن اشتها، خستگی، درد شکم و موارد دیگر شود.

نویسندگان این مطالعه جمعیتی بالغ بر ۱۶۰۰۰ بزرگسال را مورد بررسی قرار دادند که از این تعداد حدود ۲۰ ٪ مبتلا به NAFLD بودند. محققان پس از کنترل مشخصات دموگرافیک، عوامل خطر زندگی و مصرف رژیم غذایی، دریافتند که احتمال تشخیص NAFLD در مردانی که ۴-۷ فنجان آب در روز می‌نوشند و در مردانی که بیش از ۷ فنجان می‌نوشند، کمتر است. 
برچسب ها: کبد چرب