به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ ساعت ۰۹:۰۵
کد مطلب : ۲۶۹۳۲۲

برانکو:پرسپولیس، کاندیدای قهرمانی آسیا است

برانکو:پرسپولیس، کاندیدای قهرمانی آسیا است
گروه ورزشی: برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم عمان در چند مدت اخیر به شدت مشغول ترمیم و بازسازی تیم ملی عمان است. در این رابطه سرمربی اسبق تیم ملی کشورمان و پرسپولیس به صعود تیمش بسیار امیدوار است. مربی‌ای که تا کنون توانسته رضایت مسئولان تیم ملی عمان را از عملکردش به همراه داشته باشد. برانکو مربی تیم ملی عمان با وجود دغدغه اصلی‌اش اخبار تیم سابقش پرسپولیس را هم رصد می‌کند به همین دلیل پس از عملکرد موفق تیم پرسپولیس در هند بد ندیدیم گفت و گویی با برانکو در خصوص تیم ملی عمان و پرسپولیس داشته باشیم تا از دیدگاه پروفسور آگاه شویم.

از تیم ملی عمان چه خبر و تیم تحت هدایت‌تان چگونه برای مسابقات آماده می‌شود؟
چند ماه است که در تیم ملی عمان مشغول کار هستیم البته کرونا تا حدودی مانند بقیه تیم‌ها روی کار تیم ما تأثیر گذاشته اما با این وجود ما برنامه‌های خودمان را در تیم ملی عمان با دقت دنبال کردیم بر همین اساس از مدتی قبل در دبی اردو زده‌ایم و با برنامه‌ریزی دقیق سعی کردیم تیم عمان را به همراه دستیارانم آماده سازیم. یک ماه و نیم است که به کرواسی نرفتم چون مشغول کار بودم اما در تاریخ 15 اردیبهشت یعنی چند روز دیگر تعطیلی کوتاه مدتی به بازیکنان تیمم می‌دهم و چند روز به کرواسی می‌روم و بعد از آن دوباره به دبی برمی‌گردم تا خودمان را آماده مسابقات پیش رو سازیم.

از شرایط امتیازگیری تیمتان راضی هستید؟
در گروهی قرار داریم که تیم‌های ملی افغانستان و بنگلادش و قطر در آن حضور دارند. خوشبختانه شرایط تیم ملی عمان برای صعود از گروه هموار است و ما اگر از سه بازی پیش روی تیم‌مان سه امتیاز بگیریم صعودمان به مرحله بعد قطعی خواهد شد. من با توجه به توانایی تیمم و پتانسیل بازیکنانمان خیلی به صعود تیمم امیدوارم و با برنامه‌ریزی دقیقی که داشتیم ان‌شاءالله به دوربعد صعود خواهیم کرد و هدف تیمم همانطور که گفتم صعود به عنوان تیم اول از گروهمان است. در این رابطه رقابتی سخت در گروهمان وجود دارد اما به هر حال ما تلاش خواهیم کرد به خواسته‌مان برسیم و به دور بعد با در نظر گرفتن اولویت اصلی‌مان صعود کنیم.

بازی‌های پرسپولیس را در هند دنبال کردید؟
کمابیش از شرایط تیم‌ها آگاه هستم و اگر فرصتی هم دست می‌داد بازی‌ها را می‌دیدم. از صعود پرسپولیس خوشحال شدم چون بالاخره می‌دانم که این تیم هواداران زیادی دارد که با نتایج تیمشان زندگی می‌کنند و از نتایج موفق تیمشان خوشحال می‌شوند. پرسپولیس طبق انتظار از گروهش به عنوان تیم اول صعود کرد و خواسته‌ها و انتظارات را به خوبی برآورده ساخت.

اما بعضی‌ها گروه پرسپولیس را راحت قلمداد کردند و صعود و صدرنشینی پرسپولیس را مرهون این موضوع می‌دانند.
درست است که پرسپولیس یکی از بهترین تیم‌ها در عرصه قاره کهن محسوب می‌شود و در چند سال اخیر هم نتایج خیلی خوبی گرفته است اما ما باید بپذیریم که هیچ تیمی و هیچ حریفی را نباید دست‌کم بگیریم و اصولاً تیم راحت و ضعیفی در آسیا وجود ندارد. سطح فنی و کیفی تیم‌ها قاعدتاً با یکدیگر متفاوت است اما دیگر آن گونه نیست که ما حریفان را راحت فرض کنیم و برای تیممان بازی راحت و صعود را متصور باشیم.

کمی روشن‌تر و به طور خاص در خصوص پرسپولیس صحبت می‌کنید؟
پرسپولیس یکی از با کیفیت‌ترین تیم‌های حال حاضر فوتبال آسیاست به همین دلیل با قدرت توانست به عنوان تیم اول از گروهش صعود کند. بازیکنان پرسپولیس از مسابقات لیگ برتر ایران خیلی آماده به هند رفتند و قدرتمندانه بازی کردند با وجود آنکه در هند مشکلاتی نظیر گرمی آب و هوا و رطوبت و بعضی از موانع دیگر وجود داشت اما از آنجا که سازماندهی قوی داشت باز هم مقتدرانه بازی کرد و به عنوان سرگروه صعود کرد. تیم‌های دیگر هم بازی‌های خوبی را ارائه دادند اما من فکر می‌کنم پرسپولیس با کادر فنی خیلی خوب و بازیکنان باکیفیتی که در فصل نقل و انتقالات گرفته و با نظر سرمربی‌اش خیلی خوب در نقاطی که بازیکن نیاز داشته اقدام کرده است از همین رو پرسپولیس با تیمی قوی توانست تیم‌های مقابل را از پیش رو بردارد و تیم‌های دیگر همگروهش نتوانستند برای پرسپولیس مشکل‌ساز شوند و کسب 15 امتیاز از شش بازی گواهی بر این مدعاست. کیفیت بازیکنان پرسپولیس بالاست و آنها بهترین بازیکنان ایران و آسیا محسوب می‌شوند مضاف بر اینکه بازیکنانی هم که جذب شدند واقعاً جزو بهترین‌های ایران بودند و حتی چند لژیونر هم به تیم اضافه شد که این موضوع تأثیر خیلی خوبی روی تیم گذاشت و به شکل خیلی خوبی پرسپولیس را تقویت کرد. پرسپولیس با توصیفی که داشتم حالا یکی از کامل‌ترین و مقتدرترین تیم‌های آسیاست تیمی که می‌تواند از عهده کارهای خودش بر آید و هر حریفی را در آسیا به دردسر بیندازد.

در مرحله حذفی اما ممکن است تیم قدرتمندی با پرسپولیس مواجه شود که این موضوع ممکن است برای پرسپولیس دردسرساز شود؟
پرسپولیس وجهه خوبی در آسیا دارد و برای خودش مقبولیت خوبی درست کرده است و به عنوان تیم نایب قهرمان دوره قبل پای به مسابقات این فصل لیگ قهرمانان گذاشته است و به نظرم با تیم قوی‌تر و کامل‌تر از دوره قبل پای به مسابقات آسیایی گذاشته است که اگر دچار اتفاقات و مسائل غیرقبل پیش‌بینی نشود قادر است راه صعود خودش را برای موفقیت هموار‌تر ساخته و باز هم به مراحل پایانی برسد. در فوتبال چیزی به شکل دقیق قابل پیش‌بینی نیست اما پرسپولیسی که من دیدم در ایران و آسیا باز هم قادر است کارهای بزرگ انجام دهد و برای خودش و هوادارانش افتخار کسب کند.

پنجمین قهرمانی متوالی برای پرسپولیس در لیگ برتر و اولین قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا برای سرخپوشان مهیاست؟
پرسپولیس با کادر فنی قوی و خوبی که دارد با هدایت آنها و تیم کامل و تقویت شده‌اش قادر است که بزرگی کند و برای قهرمانی در ایران و آسیا کاندیدای اصلی قهرمانی و تکرار موفقیت قبلی باشد. همین شانس در آسیا هم برای سرخپوشان وجود دارد و از این رو افق روشنی را برای پرسپولیس در قاره کهن پیش‌بینی می‌کنم. تیم‌های دیگر آسیایی هم خوب هزینه کرده‌اند اما پرسپولیس به نوعی تیم‌تر از سایر تیم‌هاست و با بازیکنان خیلی خوبی که گرفته واقعاً نمی‌توان نقطه ضعف بزرگی در این تیم دید و نکات مثبت زیادی در این تیم وجود دارد.
مرجع : ایران ورزشی
برچسب ها: پرسپولیس