>> کیفیت هوای ‌پایتخت امروز مطلوب است - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۹:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب : ۲۶۹۳۵۹

کیفیت هوای ‌پایتخت امروز مطلوب است

کیفیت هوای ‌پایتخت امروز مطلوب است
گروه جامعه: براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ‌پایتخت امروز (۱۱ اردیبهشت ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد و تداوم این شرایط تا فردا دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش ایسنا،  پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (۱۱ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در محدوده قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از شرایط ناپایدار جوی و پراکندگی آلاینده‌ها است.
 
به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی، افزایش ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده همراه با وزش باد نسبتا شدید در برخی ساعات بعدازظهر پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند احتمال گسیل گرد و خاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود دارد. با تداوم وضعیت ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت نیز پیش‌بینی می‌شود که در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده‌ قابل‌ قبول قرار بگیرد.تداوم این وضعیت جوی تا صبح فردا (۱۲ اردیبهشت ماه) شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، با این حال با افزایش ترافیک صبحگاهی احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.

افزایش تندی باد طی روز همراه با رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده در برخی ساعات بعدازظهر از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. با حاکمیت ناپایداری جوی تا اواخر وقت فردا (۱۲ اردیبهشت ماه)  و با وجود افزایش ترافیک شامگاهی انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌ قبول قرار بگیرد.به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۱ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
برچسب ها: کیفیت هوا تهران
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *