به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۴:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۲۶۹۵۷۹

ظریف بابت اظهارات اخیرش عذرخواهی کرد!

ظریف بابت اظهارات اخیرش عذرخواهی کرد!
گروه سیاسی: محمدجواد ظریف طی پستی در اینستاگرام بابت اظهارات اخیرش عذرخواهی کرد!
وی در این‌باره نوشت: 
رَبَّنَا اغْفِرْ لَنا وَ لِإِخْوانِنَا الَّذينَ سَبَقُونا بِالْإيمانِ وَ لا تَجْعَلْ في‏ قُلُوبِنا غِلاًّ لِلَّذينَ آمَنُوا رَبَّنا إِنَّكَ رَؤُفٌ رَحيم (حشر:60)‏
پروردگارا! ما و برادران ما را كه در ايمان بر ما سبقت گرفتند، ببخش و در دلهايمان كينه‏اى نسبت به اهل ايمان قرار مده كه تو رئوف و مهربانى
فرا رسیدن ایام شهادت مولای متقیان را تسلیت عرض می‌کنم. همو که بقول مولانا
من چو تیغم پر گهرهای وصال
زنده گردانم نه کشته در قتال
یک هفته ایست که در پی پخش برداشت و تحلیل تلخ این دانشجوی روابط خارجی از یک برهه تاریخی—آن هم صرفا برای انتقال صادقانه تجربیات به مسئولین آینده و بدون هیچ‌گونه قصدی برای انتشار وسیع و یا حتی محدود آن، احساسات پاک عاشقان شهید والامقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و خانواده آن شهید و بخصوص شیر دخترش زینب خانم که برایم همچون فرزندان خودم عزیز است، جریحه‌دار شده است. برخی هم تلاش کرده‌اند از این شرایط ناگوار وسیله‌ای برای برهم زدن همدلی میان آحاد مردم دلاور این مرز و بوم و یا ابزاری برای اهداف کوتاه سیاسی بسازند.
از همه بزرگوارانی که در این روزها، با علم به عشق و همراهی دیرینم با شهید سلیمانی، با حمایت و روشنگری‌های خود بنده را مرهون لطفشان قرار داده‌اند سپاسگزارم.
لازم است تأکید کنم که عرایض بنده، که هیچ ادعایی جز صداقت بر قطعیت‌ آن ندارم، ذره‌ای از عظمت شهید سلیمانی و نقش بی‌بدیل او در بازآفرینی امنیت ایران، منطقه و جهان نمی‌کاهد. ولی اگر می‌دانستم جمله‌ای از آن عرایض انتشار عمومی پیدا می‌کند، حتما همچون گذشته آن را بر زبان نمی‌آوردم. نه برای اینکه مردم را محرم نمی‌دانم، بلکه از آن جهت که در جهان به هم پیوسته کنونی که انتخاب مخاطب را ناممکن ساخته و در آشفته‌بازار سیاست، اغیار را محرم نمی‌شمارم.
هر چه داریم از این مردم است و همانگونه که برادرم شهید حاج قاسم جانش را فدای این مردم نمود، من هم اگر آبرویی دارم آنرا با افتخار فدای همین مردم می کنم که
ما را سریست با تو که گر خلق روزگار
دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم
در سحرگاه ضربت خوردن شاه مردان و به هنگام اعمال شب قدر، همه کسانی که به باور خودم به من تهمت و افترا زده‌بودند را بخشیدم. امیدوارم مردم بزرگوار ایران و همه عاشقان سردار و به ویژه خانواده بزرگوار سلیمانی عزیز نیز بنده را ببخشایند.
رو سینه را چون سینه‌ها هفت آب شو از کینه‌ها
وآنگه شراب عشق را پیمانه شو پیمانه شو
باید که جمله جان شوی تا لایق جانان شوی
گر سوی مستان می‌روی مستانه شو مستانه شو
التماس دعا
برچسب ها: محمد جواد ظریف

یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ۱۵:۳۶
ای کاش کمی شهامت داشتید پای حرفهایی که زدید می ایستادید ، جناب آقای ظریف (372094)
اسد
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ۱۵:۴۷
سلام با آرزوی غفران الهی برای شهدا و تشکر از جناب ظریف که با شهامت اخلاقی خود اگرچه طلب بخشش را با سو" تعبیر ترس و .... بدانند وظیفه انسانی خود را انجام دادند بارک الله (372095)
۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ۱۶:۳۷
چرا اینگونه تیتر میزنید،عذرخواهی ،عذرخواهی چی،ایشون که همون حرف ها راگفته وباز تائید کرده،وبر قطعیت وصداقت اون تاکید داردوفقط بر انتشار وسیع اون وتکدر دوستان وخانواده وعلاقمندان شده عذرخواهی کرده،مگر اینجا میدان جنگ وخونریزی و به زیر کشیدن وخاک مالی کردنه،اقا لطفا اینقدر با کلمات واحساسات مردم بازی نکنید،حالا به مصاحبه ظریف خوب وبد اون کاری نداریم ولی این حرکت اقای ظریف خیلی عالی ودرست واسلامی وانسانی بود وجای تقدیر وتحسین وتشویق دارد. (372098)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ۱۷:۴۱
با سلام و آرزوی قبولی طاعات
جناب ظریف
اگر حرف های شما در صداقت است چرا عذرخواهی می کنید
در این متن هم شما بر صداقت حرفتان تاکید دارید و می گویید اگر می دانستم افشا می شود نمی گفتم
حرف حق را باید گفت و ناحق را نباید گفت
حرف شما کدام است؟ حق و یا ناحق
هنوز هم صداقت ندارید (372102)
۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ۲۱:۴۷
ظریف دوتابعیتی است و برای گرفتن تابعیت امریکا قسم خورده که منافع ان کشور را حفظ کند ،،ظریف چون میدانست اقتدار میانی نیروی قدس منافع امریکا را به خطر می اندازد ، با فایل صوتی عملا به ترامپ پالس داد که تا حاج قاسم زنده است ما نمی توانیم تسلیم فشار حداکثری ترامپ شویم ، لذا امریکایی ها بنا برتوصیه ظریف ، حاج قاسم را شهید کردند ، و در اخرین مرحله هم خود ظریف قصد ترور سیاسی حاج قاسم را داشت ،که البته خیانت خودش را اشکارتر و ضایع تر کرد (372106)
۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ۲۲:۵۷
خیلی بده وزیر خارجه اینقدر دیر متوجه بشه یا نشه . وقتی علنا به رییس جمهور توهین می کنند تو چیکاره ای میگی من را مطلع نکردند . (372113)
۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ۲۳:۱۱
آقای ظریف ادعا میکنه چهل. سال. سابقه داره و چطور در این مدت مناسبات و اقتضاهای نظام را درک نکرده . بعدش حرفهایی بزنه و این موضوعات پیش بیاد . (372114)