به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب : ۲۶۹۶۱۸

۴ فضانورد در مسیر بازگشت به زمین هستند

۴ فضانورد در مسیر بازگشت به زمین هستند
گروه علمی: مأموریت ۶ ماهه «کر و-۱» اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی به پایان رسیده است. اکنون یک کپسول کرو دراگون همراه چهار فضانورد از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شده و قرار است امشب (به وقت آمریکا) در آب‌های خلیج مکزیک، نزدیک ایالت فلوریدا آمریکا فرود بیاید.مایک هاپکینز، ویکتور گلاور، شانون واکر و سیوچی نوگوچی، نخستین فضانوردانی هستند که پس از ۵۰ سال شب هنگام در آب دریا فرود می آیند.

هاپکینز، فرمانده کپسول کرو دراگون هنگام جدا شدن آن از ایستگاه فضایی بین المللی گفت: ایستگاه، برای مهمان نوازی از تو تشکر می‌کنیم، متاسفیم که کمی بیشتر اینجا ماندیم.در حقیقت او به تأخیر در عملیات بازگشت به زمین اشاره کرد. قرار بود فضانوردان روز پنج شنبه به زمین بازگردند اما به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی عملیات به تأخیر افتاد.طبق برنامه ریزی ها این کپسول ساعت ۲:۵۷ دقیقه (۶:۵۷ دقیقه گرینوویچ فردا) در آب‌های خلیج مکزیک فرود می‌آید. یک کشتی دراگون به نام GO Navigator مأموریت بازیافت این کپسول از آب را برعهده دارد.کپسول حامل این ۴ فضانورد در نوامبر ۲۰۲۰ همراه یک موشک فالکون ۹ به فضا پرتاب شده بود.
برچسب ها: ناسا فضانوردان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *