به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب : ۲۶۹۶۳۸

کاهش ۵ تا ۱۰ هزار تومانی قیمت گوشت قرمز

کاهش ۵ تا ۱۰ هزار تومانی قیمت گوشت قرمز
گروه اقتصادی: رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ۵ تا ۱۰ هزار تومانی قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز خبر داد. علی اصغر ملکی درباره آخرین وضعیت بازار گوشت قرمزٰ اظهار کرد: شاهد کاهش ۵ تا ۱۰ هزار تومانی قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه گوسفندی در هفته اخیر بوده‌ایم.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش عرضه دام در میادین به نظر می‌رسد کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار همچنان ادامه داشته باشد.ملکی علت افزایش عرضه دام توسط دامداران را کمبود و گرانی خوراک دام عنوان کرد.وی افزود: گرانی نهاده‌های دامی همراه با خشک شدن مراتع، دامداران وادار به عرضه بیشتر دام خود کرده است.ملکی با ابراز نگرانی از افزایش عرضه بره ماده به اصطلاح کال (کم سن) در میادین برای کشتار، اظهار کرد: این اتفاق به معنی کاهش جمعیت دامی و تولید گوشت قرمز در آینده نزدیک است که می‌تواند به شدت بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

وی تصریح کرد: نکته تاسف‌بارتر آن است که این دام‌ها با نرخ پایین از دامداران خریداری و راهی کشتارگاه می‌شوند.
ملکی قیمت خرید هر کیلوگرم بره ماده از دامدران را دست کم ۱۵ هزار تومان کمتر از قیمت بازار عنوان کرد.رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ابراز امیدواری کرد با بارندگی‌های که برای نیمه دوم اردیبهشت ماه پیش بینی شده است تا مدتی عرضه دام مولد در بازار کاهش یابد.ملکی معتقد است؛ در صورت ادامه این روند به زودی شاهد گرانی چند برابری گوشت قرمز به دلایل کاهش تولید خواهیم بود.وی یادآور شد: با افزایش تولید توانستیم واردات گوشت قرمز را به حدود صفر برسانیم، اما با این شرایط بار دیگر وابسته به واردات را تجربه خواهیم کرد.
برچسب ها: گوشت قرمز
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *