به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۱:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب : ۲۶۹۶۸۴
علی مطهری: باید با کنگره آمریکا لابی داشته باشیم

ما امروز در دنیا در حال انزوا هستیم

ما امروز در دنیا در حال انزوا هستیم
گروه سیاسی: نائب رئیس مجلس دهم گفت: کار درستی نیست که مردم را به انقلابی و غیر انقلابی تقسیم کنیم در حالی‌که ما باید برعکس رفتار کنیم و فکر کنیم همه انقلابی هستند و همه طرفدار انقلاب و جمهوری اسلامی هستند. نباید مرتبا دایره انقلاب را محدود کنیم. رفتار امام و نوع رهبری امام را ببینید که جوانان قبل از انقلاب را چطور وارد دایره انقلاب کردند. جوانانی که فرهنگ زمان شاه را داشتند و آزادی‌های فردی خاصی داشتند همه وارد تظاهرات‌ها و درگیری‌ها می‌شدند و در مواقع خطر، ورود می‌کردند چون آنها را جزو انقلابیون به حساب آوردند. اگر انقلاب شامل یک دسته خاص می‌شد به پیروزی نمی‌رسید.
علی مطهری افزود: این حرفها نوعی فرصت طلبی است. همه مردم نیروی انقلاب هستند و این دسته بندی کار درستی نیست. این شبیه کاری است که گروه فرقان می‌کرد و خودشان را انقلابی می‌دانستند و بقیه را غیر انقلابی. این به نهضت اسلامی آسیب می‌زند. امروز هم عده ای همین کارها را انجام می‌دهند که کار زشتی است.این نگاه درست نیست که بگوییم اگر روابط ما با غرب و دنیا خوب شود روی آرمان‌های امام پا گذاشته‌ایم! این نگاه و حرف غلطی است و نگاه شهید مطهری هرگز چنین چیزی نبوده است. نگاه امام ره هم چنین چیزی نبود. اینکه در ابتدای انقلاب اتفاق تسخیر سفارت افتاد و بعد رابطه ما با آمریکا قطع شد آن یک حادثه بود و از ابتدا قرار بر قطع رابطه نبود.شخصاً آن حادثه را غلط و اقدامی نادرست می‌دانم. اقدامی بود که مردم ما هنوز هم هزینه آن را می‌پردازند و ما تحریم‌های ناشی از گروگانگیری را تحمل می‌کنیم. چرا باید این طور باشد؟ انقلاب به این معنی نیست که ایران باید به دور خود دیوار بکشد و با دنیا قطع رابطه کند و فقط باید با گروه‌های انقلابی رابطه داشته باشد. ما باید با کل دنیای شرق و غرب و همسایگان خود روابط خوبی داشته باشیم. اگر می‌خواهیم پیام انقلاب را به دنیا برسانیم جز با روابط خوب با دنیا امکان پذیر نیست.
این فعال سیاسی تاكید كرد: این افکار بسیار غلط است که برخی ترویج می‌کنند و فکر می‌کنند اگر رابطه ما با آمریکا برقرار شود انقلاب تمام می‌شود. مگر انقلاب آمده است که امریکا را نابود کند؟! انقلاب یک انقلاب اسلامی است. ما هدفی داشتیم که کشور اسلامی نمونه ای درست کنیم تا بقیه کشورهای اسلامی دنیا و بلکه کل عنوان به آن نگاه کنند. این می‌شود صدور انقلاب. ما امروز در دنیا در حال انزوا هستیم و این روش خوبی نیست. افکار غلطی وارد انقلاب شده که باید آنها را اصلاح کنیم.ما باید حتی با کنگره آمریکا لابی داشته باشیم. چرا اسرائیل و عربستان لابی دارند و ما نداریم؟ این همه ایرانی متخصص در آمریکا هستند و برخی پست‌های مهمی در آن کشور دارند. جز اسرائیل که کشوری جعلی است باید با بقیه کشورهای دنیا رابطه خوب داشته باشیم. باید بین کشورهای دنیا رقابت تجاری ایجاد کنیم و طرف‌های مختلفی داشته باشیم تا آنچه را که به نفع ملت ایران است انتخاب کنیم.
این نماینده پیشین مجلس گفت:اگر کسی انتقادی به نظام دارد و حتی اگر نظری مخالف نظر مقام رهبری دارد به این معنی نیست که او مخالف انقلاب است و باید از قطار انقلاب پیاده شود. ما خیلی‌ها را به همین بهانه‌ها از قطار انقلاب پیاده کردیم. آن بلاها را بر سر آقای‌هاشمی آوردیم و این بلاها را بر سر آقای خاتمی آوردیم. هیچ حکم قانونی و حکمی از دادگاه هم وجود ندارد و به یکباره اعلام می‌شود ایشان ممنوع التصویر است. یا آقای موسوی و کروبی که به نتیجه انتخابات 88 معترض بودند و روال به صورتی پیش رفت که اعتراض قانونی آنها محلی نداشت، چون از قبل اعلام شد انتخابات به درستی برگزار شده است. شاید ایرادی به آنها وارد باشد ولی مجازات آن ده سال حصر خانگی نیست.
وی افزود: نباید افراد را از قطار انقلاب پیاده کرد. حملاتی که به آقای روحانی می‌شود، این همه حمله و این‌ها را خائن و غربی دانستن کارهای غلطی است. باید خدمات افراد را ببینیم. حتی این مطالب در مورد آقای احمدی نژاد هم صدق می‌کند. نمی‌توانیم بگوییم ایشان هم امروز باید از قطار انقلاب پیاده بشود اشتیاق به پیاده کردن همه از قطار انقلاب کار درستی نیست و باید از منتقد و مخالف استقبال کنیم و اجازه بدهیم، همه حرفشان را بزنند باید همان رویه حضرت امیر را داشته باشیم.


 
برچسب ها: علی مطهری
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ۲۲:۳۶
جناب مطهری نظراتشون واقعا شجاعانه هست ولی تجربیات سالهای گذشته نشان داده که هیچ کس حتی شجاع ترین افراد هم در پست ریاست جمهوری کاری از پیش نمیبرند چون گروها های تندرو به قدری سازمان دهی شده و پولدار هستند که به راحتی اقدامات مثبت هر دولتی رو خنثی می کنند. (372111)