به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۹:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب : ۲۶۹۶۸۶

معترضان میانماری به دنبال تکان دادن جهان

معترضان میانماری به دنبال تکان دادن جهان
گروه بین الملل: نیروهای امنیتی میانمار به روی شرکت کنندگان در یکی از بزرگترین تظاهرات برگزار شده علیه حاکمیت نظامی این کشور آتش گشوده و دست کم پنج تن را کشتند.
 این دور از اعتراضات در پی بروز نشانه هایی از تحلیل رفتن جمعیت معترضان و همینطور خویشتنداری در ظاهر بیشتر نیروهای امنیتی میانمار و با هماهنگی گروه های معترض میانماری سراسر جهان تحت آنچه که سازماندهندگان "انقلاب بهاری جهانی میانمار" خواندند برگزار شد.این سازماندهندگان در بیانیه ای گفتند: جهان را با صدای اتحاد مردم میانمار بلرزانید.
جریانهای تظاهرکنندگان که برخی تحت رهبری راهبان بودایی قرار داشتند، راهشان در شهرهای بزرگ و کوچک میانمار از جمله شهر تجاری یانگون، دومین شهر بزرگ این کشور باز کردند.
 دو تن در شهر وتلت، واقع در مرکز میانمار با شلیک گلوله کشته شدند در حالی که دو تن دیگر نیز در شهرهایی متفاوت در ایالت شان واقع در شمال شرق میانمار کشته شدند.همچنین گروه موسوم به کاچین نیوز گروپ هم اعلام کرد، یک نفر در شهر هپاکانت واقع در شمال میانمار کشته شد.اعتراضات تنها یکی از مشکلات ایجاد شده در اثر کودتای اول فوریه ژنرالهای ارتش میانمار برای سرنگون کردن دولت منتخب تحت رهبری آنگ سان سوچی، برنده جایزه صلح نوبل، است.
در عین حال بر اساس برآوردهای سازمان ملل، درگیری ها با شبه نظامیان اقلیت قومی در مناطق مرزی دورافتاده در شمال و شرق میانمار به میزان چشمگیری در سه ماه گذشته تشدید و موجب آوارگی ده‌ها هزار غیرنظامی شده است.در برخی مناطق هم شهروندان با سلاح‌های ابتدایی با نیروهای امنیتی درگیری پیدا کرده‌اند و یک سری تاسیسات دولتی و نظامی در مناطق مرکزی میانمار که تا چندین نسل ایمن بودند هدف حملات راکتی و همینطور موجی از انفجارهای کوچک توضیح داده نشده قرار گرفته‌اند.

 
برچسب ها: میانمار
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *