به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۱:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ساعت ۱۹:۲۱
کد مطلب : ۲۶۹۷۴۳

تلاش برای بازگشت دوجانبه به برجام

تلاش برای بازگشت دوجانبه به برجام
گروه سیاسی: مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت و گویی مواضع این کشور درباره چگونگی پیش برد روند مذاکرات وین در زمینه احیای توافق هسته‌ای و اقدامات آمریکا در راستای بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به برجام را تشریح کرد.
 جیک سالیوان در گفت و گو با  شبکه ای. بی. سی نیوز در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین مبنی بر این که آیا آمریکا در حال بررسی کاهش کامل تحریم‌های ایران است یا نه، گفت: ما هنوز در وین که در حال حاضر مذاکرات میان قدرت‌های جهانی و ایران در آن جا انجام می‌شود، به توافقی نرسیده‌ایم. هنوز فاصله قابل توجهی برای پیمودن و بستن شکاف‌های موجود باقی مانده است و این شکاف‌ها در زمینه تحریم‌هایی هستند که آمریکا و دیگر کشورها لغو خواهند کرد. همچنین در زمینه محدودیت‌هایی هسته‌ای می‌باشند که ایران قبول خواهد کرد برای اطمینان یافتن از این که هیچ گاه به یک سلاح اتمی دست پیدا نکند، آن‌ها را اعمال کند.
سالیوان ادامه داد: دیپلمات‌های ما در هفته‌های آتی روی این مسئله کار خواهند کرد تا تلاش کنند بر اساس پایبندی در ازای پایبندی به بازگشتی دوجانبه به برجام، توافق هسته‌ای ایران برسند. فعلا هیچ توافقی وجود ندارد. امیدواریم بتوانیم پیشرفتی حاصل کنیم و امیدواریم در نهایت به اهدافی که رئیس جمهور بایدن ترسیم کرده است، دست بیابیم.


 
برچسب ها: برجام