به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۳:۵۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب : ۲۶۹۹۰۴

کسری مرغ در خوزستان همچنان پابرجا است

کسری مرغ در خوزستان همچنان پابرجا است
گروه اقتصادی: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: بر اساس آمار کشتار مرغ در خوزستان باید گفت که کسری مرغ در خوزستان همچنان پابرجا است.سید نوراله حسن‌زاده در جلسه ستاد تنظیم بازار خوزستان که امروز (۱۳ اردیبهشت‌ماه) در اهواز برگزار شد، با اشاره به تامین و توزیع مرغ کشتار روز اظهار کرد: در مقطعی قرار داریم که محصول جوجه‌ریزی‌هایی که در تعطیلات نوروز کاهش داشت، اکنون وارد بازار می‌شود و این مساله روی میزان عرضه مرغ در بازار استان خوزستان بسیار موثر است.
 
به گزارش ایسنا، وی افزود: البته میزان جوجه‌ریزی در هفته اول فروردین‌ماه در سراسر کشور و به دلیل تعطیلات عید کاهش داشت و اکنون زمانی است که باید مرغ‌ها را کشتار و وارد بازار کنیم که آن کاهش، اثر خود را روی عرضه می‌گذارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به میزان کشتار مرغ در روزهای اخیر گفت: در روز (۸ اردیبهشت‌ماه) میزان کشتار مرغ در استان خوزستان ۳۰۹ تن، ۹ اردیبهشت‌ماه ۳۴۰ تن، ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۳۳۰ تن و ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۲۸۳ تن بوده است و سهمیه محدودی نیز مرغ منجمد در کنار آن در استان توزیع شده است. حسن‌زاده گفت: بر اساس آمار کشتار مرغ در خوزستان باید گفت که کسری مرغ در خوزستان همچنان پابرجا است.

وی با اشاره به افزایش قیمت سیمان در بازار خوزستان نیز افزود: روز گذشته در خصوص بحث افزایش قیمت کرایه جلسه‌ای برگزار شد اما در خصوص قیمت، صحبتی نشده است. ۳۰ درصد قیمت حمل و نقل به نرخ سیمان به صورت کشوری افزوده شده و ۱۷ درصد دیگر نیز به قیمت سیمان افزوده شده که باعث افزایش نرخ سیمان در بازار استان شده است.معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: ۳۰‌ درصد افزایش قیمت کشوری، قانونی است و مشکلی ندارد اما آنچه که پس از این به قیمت سیمان در بازار استان خوزستان افزوده شده است، نباید اضافه شود.
برچسب ها: مرغ خوزستان